mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Utrudnienia w ruchu

Warszawa: Utrudnienia w ruchu

W związku z modernizacją linii tramwajowej między placem Zawiszy a rondem Waszyngtona wystąpią poważne utrudnienia w ruchu w Alejach Jerozolimskich i w alei Solidarności w Warszawaie. Prace potrwają do października.

Od 16.06. do końca września br. w związku z wymianą torowiska tramwajowego w Al. Jerozolimskich na odc. od Ronda Waszyngtona do Pl. Zawiszy przewiduje się:

1. Zawężenie obu jezdni Al. Jerozolimskich, Mostu Poniatowskiego i Al. Poniatowskiego na ww. odcinku o lewe pasy ruchu (przylegające do torowiska tramwajowego).

2. Wyłączenie ruchu tramwajowego w ciągu Al. Jerozolimskich, Mostu Poniatowskiego i Al. Poniatowskiego na odc. Rondo Waszyngtona - Pl. Zawiszy.
Niezależnie od ww. ograniczeń, w okresie od 16.06. do 30.09.br. wystąpią dodatkowe utrudnienia w ruchu, wynikające z prowadzonych prac na skrzyżowaniach położonych w ciągu Al. Jerozolimskich:

1. W okresie 16.06. – 30.06. wyłączone z ruchu pojazdów zostaną trzy pasy ruchu (z czterech istniejących) po zachodniej stronie Ronda Waszyngtona.

2. W okresie 30.06. – 13.07. zamknięty zostanie przejazd po stronie wschodniej Pl. Zawiszy. Ruch pojazdów w kierunku północnym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym Al. Jerozolimskich.

3. W okresie 30.06. – 13.07. wyłączona zostanie z ruchu pojazdów połowa skrzyżowania z ul. E. Plater – po stronie wschodniej.

4. W okresie 14.07. – 27.07. wyłączone zostaną przejazdy po stronach wschodniej i zachodniej na skrzyżowaniu z ul. Chałubińskiego.

Ruch pojazdów w kierunku południowym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym Al. Jerozolimskich, natomiast w kierunku północnym skierowany zostanie na objazd ulicami: Nowogrodzką – E. Plater do Al. Jerozolimskich i Al. Jana Pawła II.

5. W okresie 14.07. – 27.07. zamknięty zostanie całkowicie przejazd na skrzyżowaniu z ul. Kruczą. Ruch pojazdów w kierunku południowym skierowany zostanie do Ronda Dmowskiego a w kierunku północnym do Ronda de Gaulle’a.

6. W okresie od 28.07. – 10.08. wyłączona zostanie z ruchu pojazdów połowa skrzyżowania z ul. E. Plater – po stronie zachodniej.

7. W okresie od 28.07. – 10.08. wyłączone zostaną przejazdy po stronach wschodniej i zachodniej na Rondzie de Gaulle’a.

Ruch pojazdów w kierunku południowym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanym tymczasowym przejeździe przez torowisko tramwajowe a następnie ul. Bracką do Pl. Trzech Krzyży, natomiast w kierunku północnym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym Al. Jerozolimskich.

8. W dwa weekendy przypadające w okresie od 11.08. – 20.08. wyłączone zostaną przejazdy po stronach wschodniej i zachodniej na Rondzie Dmowskiego.

Ruch pojazdów skierowany zostanie dwoma pasami po wybudowanych jezdniach tymczasowych.

Ponadto w drugiej połowie sierpnia w dwa weekendy zostaną wyłączone: jezdnia południowa ul. Banacha na odc. ul. Grójecka – ul. Pawińskiego oraz ul. Pawińskiego na skrzyżowaniu z ul. Banacha. Ruch pojazdów skierowany zostanie na trasy objazdowe.

W październiku (od 1 do 28.10.) wykonawca przystąpi do remontu torowiska tramwajowego: 

  • po stronie zachodniej Pl. Zawiszy. Ruch pojazdów skierowany zostanie m.in. dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym ul. Grójecką,

  • po stronie wschodniej Ronda Waszyngtona i na przejazdach skośnych między Rondem Waszyngtona i Al. Waszyngtona.

 

Tematy w artykule: Warszawa mazowieckie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~PNRY 2007-06-15

Marcin, dasz radę :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando