mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Utrudnienia w ruchu

Warszawa: Utrudnienia w ruchu

W związku z modernizacją linii tramwajowej między placem Zawiszy a rondem Waszyngtona wystąpią poważne utrudnienia w ruchu w Alejach Jerozolimskich i w alei Solidarności w Warszawaie. Prace potrwają do października.

Od 16.06. do końca września br. w związku z wymianą torowiska tramwajowego w Al. Jerozolimskich na odc. od Ronda Waszyngtona do Pl. Zawiszy przewiduje się:

1. Zawężenie obu jezdni Al. Jerozolimskich, Mostu Poniatowskiego i Al. Poniatowskiego na ww. odcinku o lewe pasy ruchu (przylegające do torowiska tramwajowego).

2. Wyłączenie ruchu tramwajowego w ciągu Al. Jerozolimskich, Mostu Poniatowskiego i Al. Poniatowskiego na odc. Rondo Waszyngtona - Pl. Zawiszy.
Niezależnie od ww. ograniczeń, w okresie od 16.06. do 30.09.br. wystąpią dodatkowe utrudnienia w ruchu, wynikające z prowadzonych prac na skrzyżowaniach położonych w ciągu Al. Jerozolimskich:

1. W okresie 16.06. – 30.06. wyłączone z ruchu pojazdów zostaną trzy pasy ruchu (z czterech istniejących) po zachodniej stronie Ronda Waszyngtona.

2. W okresie 30.06. – 13.07. zamknięty zostanie przejazd po stronie wschodniej Pl. Zawiszy. Ruch pojazdów w kierunku północnym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym Al. Jerozolimskich.

3. W okresie 30.06. – 13.07. wyłączona zostanie z ruchu pojazdów połowa skrzyżowania z ul. E. Plater – po stronie wschodniej.

4. W okresie 14.07. – 27.07. wyłączone zostaną przejazdy po stronach wschodniej i zachodniej na skrzyżowaniu z ul. Chałubińskiego.

Ruch pojazdów w kierunku południowym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym Al. Jerozolimskich, natomiast w kierunku północnym skierowany zostanie na objazd ulicami: Nowogrodzką – E. Plater do Al. Jerozolimskich i Al. Jana Pawła II.

5. W okresie 14.07. – 27.07. zamknięty zostanie całkowicie przejazd na skrzyżowaniu z ul. Kruczą. Ruch pojazdów w kierunku południowym skierowany zostanie do Ronda Dmowskiego a w kierunku północnym do Ronda de Gaulle’a.

6. W okresie od 28.07. – 10.08. wyłączona zostanie z ruchu pojazdów połowa skrzyżowania z ul. E. Plater – po stronie zachodniej.

7. W okresie od 28.07. – 10.08. wyłączone zostaną przejazdy po stronach wschodniej i zachodniej na Rondzie de Gaulle’a.

Ruch pojazdów w kierunku południowym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanym tymczasowym przejeździe przez torowisko tramwajowe a następnie ul. Bracką do Pl. Trzech Krzyży, natomiast w kierunku północnym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym Al. Jerozolimskich.

8. W dwa weekendy przypadające w okresie od 11.08. – 20.08. wyłączone zostaną przejazdy po stronach wschodniej i zachodniej na Rondzie Dmowskiego.

Ruch pojazdów skierowany zostanie dwoma pasami po wybudowanych jezdniach tymczasowych.

Ponadto w drugiej połowie sierpnia w dwa weekendy zostaną wyłączone: jezdnia południowa ul. Banacha na odc. ul. Grójecka – ul. Pawińskiego oraz ul. Pawińskiego na skrzyżowaniu z ul. Banacha. Ruch pojazdów skierowany zostanie na trasy objazdowe.

W październiku (od 1 do 28.10.) wykonawca przystąpi do remontu torowiska tramwajowego: 

  • po stronie zachodniej Pl. Zawiszy. Ruch pojazdów skierowany zostanie m.in. dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym ul. Grójecką,

  • po stronie wschodniej Ronda Waszyngtona i na przejazdach skośnych między Rondem Waszyngtona i Al. Waszyngtona.

 

Tematy w artykule: Warszawa mazowieckie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

~PNRY 2007-06-15

Marcin, dasz radę :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.