mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Utrudnienia w ruchu

Warszawa: Utrudnienia w ruchu

W związku z modernizacją linii tramwajowej między placem Zawiszy a rondem Waszyngtona wystąpią poważne utrudnienia w ruchu w Alejach Jerozolimskich i w alei Solidarności w Warszawaie. Prace potrwają do października.

Od 16.06. do końca września br. w związku z wymianą torowiska tramwajowego w Al. Jerozolimskich na odc. od Ronda Waszyngtona do Pl. Zawiszy przewiduje się:

1. Zawężenie obu jezdni Al. Jerozolimskich, Mostu Poniatowskiego i Al. Poniatowskiego na ww. odcinku o lewe pasy ruchu (przylegające do torowiska tramwajowego).

2. Wyłączenie ruchu tramwajowego w ciągu Al. Jerozolimskich, Mostu Poniatowskiego i Al. Poniatowskiego na odc. Rondo Waszyngtona - Pl. Zawiszy.
Niezależnie od ww. ograniczeń, w okresie od 16.06. do 30.09.br. wystąpią dodatkowe utrudnienia w ruchu, wynikające z prowadzonych prac na skrzyżowaniach położonych w ciągu Al. Jerozolimskich:

1. W okresie 16.06. – 30.06. wyłączone z ruchu pojazdów zostaną trzy pasy ruchu (z czterech istniejących) po zachodniej stronie Ronda Waszyngtona.

2. W okresie 30.06. – 13.07. zamknięty zostanie przejazd po stronie wschodniej Pl. Zawiszy. Ruch pojazdów w kierunku północnym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym Al. Jerozolimskich.

3. W okresie 30.06. – 13.07. wyłączona zostanie z ruchu pojazdów połowa skrzyżowania z ul. E. Plater – po stronie wschodniej.

4. W okresie 14.07. – 27.07. wyłączone zostaną przejazdy po stronach wschodniej i zachodniej na skrzyżowaniu z ul. Chałubińskiego.

Ruch pojazdów w kierunku południowym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym Al. Jerozolimskich, natomiast w kierunku północnym skierowany zostanie na objazd ulicami: Nowogrodzką – E. Plater do Al. Jerozolimskich i Al. Jana Pawła II.

5. W okresie 14.07. – 27.07. zamknięty zostanie całkowicie przejazd na skrzyżowaniu z ul. Kruczą. Ruch pojazdów w kierunku południowym skierowany zostanie do Ronda Dmowskiego a w kierunku północnym do Ronda de Gaulle’a.

6. W okresie od 28.07. – 10.08. wyłączona zostanie z ruchu pojazdów połowa skrzyżowania z ul. E. Plater – po stronie zachodniej.

7. W okresie od 28.07. – 10.08. wyłączone zostaną przejazdy po stronach wschodniej i zachodniej na Rondzie de Gaulle’a.

Ruch pojazdów w kierunku południowym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanym tymczasowym przejeździe przez torowisko tramwajowe a następnie ul. Bracką do Pl. Trzech Krzyży, natomiast w kierunku północnym skierowany zostanie dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym Al. Jerozolimskich.

8. W dwa weekendy przypadające w okresie od 11.08. – 20.08. wyłączone zostaną przejazdy po stronach wschodniej i zachodniej na Rondzie Dmowskiego.

Ruch pojazdów skierowany zostanie dwoma pasami po wybudowanych jezdniach tymczasowych.

Ponadto w drugiej połowie sierpnia w dwa weekendy zostaną wyłączone: jezdnia południowa ul. Banacha na odc. ul. Grójecka – ul. Pawińskiego oraz ul. Pawińskiego na skrzyżowaniu z ul. Banacha. Ruch pojazdów skierowany zostanie na trasy objazdowe.

W październiku (od 1 do 28.10.) wykonawca przystąpi do remontu torowiska tramwajowego: 

  • po stronie zachodniej Pl. Zawiszy. Ruch pojazdów skierowany zostanie m.in. dwoma pasami ruchu po wybudowanej jezdni tymczasowej w pasie dzielącym ul. Grójecką,

  • po stronie wschodniej Ronda Waszyngtona i na przejazdach skośnych między Rondem Waszyngtona i Al. Waszyngtona.

 

Tematy w artykule: Warszawa mazowieckie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~PNRY 2007-06-15

Marcin, dasz radę :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.