mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Wiadukt w ciągu ulicy Łopuszańskiej będzie wyremontowany

Warszawa: Wiadukt w ciągu ulicy Łopuszańskiej będzie wyremontowany

Skanska wyremontuje wiadukt w ciągu ul. Łopuszańskiej nad torami Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Inwestycja o wartości ok. 2,3 mln zł brutto zrealizowana zostanie dla Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. Planowany termin zakończenia prac to listopad 2013 r.

Warszawa: Wiadukt w ciągu ulicy Łopuszańskiej będzie wyremontowany
Niemal 250-metrowy wiadukt w ciągu ulicy Łopuszańskiej to ważny obiekt na mapie komunikacyjnej stolicy – umożliwia bezkolizyjny przejazd nad torami Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Powstał w latach 90. XX wieku, a obecnie, ze względu na wadliwą izolację, wymaga remontu. Ponad 20 lat temu przy jego budowie wykorzystana została technologia izolacji natryskowej. Doprowadziła ona do zjawiska suwania się nawierzchni asfaltowej na wiadukcie, skutkującej naprężeniami nawierzchni, a w efekcie wykruszeniami.

- Prace rozpoczniemy w pierwszej połowie czerwca - mówi Paweł Durlik, Kierownik Budowy, Skanska. - Zaczniemy od sfrezowania nawierzchni płyty pomostu, o powierzchni 3,5 tys. m kw., następnie usuniemy wadliwą izolację. Po wyprofilowaniu płyty wiaduktu wykonamy wysokiej jakości systemową izolację powłokową i ułożymy nową nawierzchnię bitumiczną. Dodatkowo, w ramach zadania wykonamy chodniki, krawężniki, schody, balustrady ochronne, deski gzymsowe i roboty odtworzeniowe. Planowany termin zakończenia prac to listopad br. Po remoncie zdecydowanie poprawi się komfort i bezpieczeństwo jazdy przez wiadukt.

Na czas realizacji zostanie zamknięty wiadukt południowy nad WKD. Ruch pojazdów zostanie skierowany na wiadukt północny i będzie się odbywał w dwóch kierunkach.Aby zminimalizować niedogodności dla kierowców, Skanska planuje zintensyfikować prace w okresie wakacyjnym, kiedy ruch w mieście jest zdecydowanie mniejszy.
Tematy w artykule: Warszawa

Podobne wiadomości:

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy projektują

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy...

Polskie drogi 2016-03-24

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Ruszył przetarg na wschodni odcinek A2

Polskie drogi 2015-10-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman