mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Wraca ruch na estakady bielańskie

Warszawa: Wraca ruch na estakady bielańskie

Już dziś pierwsi kierowcy będą mogli skorzystać z wyremontowanej zachodniej estakady Wisłostrady na warszawskich Bielanach. Firma Skanska, czyli wykonawca inwestycji, planuje zakończyć wszystkie prace do końca listopada, czyli półtora miesiąca przed terminem.

Warszawa: Wraca ruch na estakady bielańskie
Dziś przed południem ma zostać włączona do ruchu przebudowana zachodnia estakada Wisłostrady (czyli jezdnia prowadząca do centrum miasta) na Bielanach. Do tej pory samochody poruszały się estakadą wschodnią (w stronę Łomianek) w obydwu kierunkach. Po zmianie w organizacji ruchu kierowcy będą mieli do dyspozycji po trzy pasy ruchu w każdą stronę i pobocza. Najpopularniejszą „wylotówką” z Warszawy na północ będzie można poruszać się już bez przeszkód. W otwarciu estakady uczestniczyć będą m.in. Jacek Wojciechowicz – Zastępca Prezydenta Warszawy, przedstawiciele firmy Skanska S.A. oraz Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Wykonawca remontu, a właściwie rozbiórki aż do fundamentów i budowy obydwu nowych estakad, firma Skanska, zakończy roboty przed terminem (umowa z Zarządem Dróg Miejskich kończy się 15 stycznia 2009 roku). Po otwarciu dla ruchu estakady zachodniej, drogowcy muszą jeszcze dokończyć roboty pod spodem trasy: zabezpieczenie skarp przyczółków i elementów betonowych, odwodnienie i sprzątanie. Odtworzona zostanie zamknięta na czas budowy ścieżka rowerowa. Na przyszły tydzień zaplanowano likwidację tymczasowych przejazdów przez pasy zieleni (samochody przejeżdżały nimi z jednej jezdni na drugą). Do końca listopada firma planuje całkowicie opuścić już teren.

Remont estakad rozpoczął się w marcu 2007 roku od rozbiórki drogi w kierunku Łomianek (ruch samochodowy puszczono w obydwu kierunkach estakadą zachodnią). Równocześnie z wyburzaniem starego obiektu trwały prace przy budowie nowej konstrukcji. Miesięcznie powstawało około 160 m nowego pomostu (estakady mają po około 820 m długości). Już 30 listopada 2007 roku samochody wróciły na wschodnią jezdnię. Od razu zamknięta została estakada zachodnia i zaczęła się jej rozbiórka. Lekka zima umożliwiła prowadzenie prac niemal bez przerwy i szybko zaczął powstawać nowy obiekt.

Estakady bielańskie powstały w latach 70-tych i po trzydziestu latach nadawały się już tylko do rozbiórki. Zła jakość wykonania spowodowała ich szybką degradację. Odbudowa kosztowała 107 mln zł.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~x 2008-10-04

A Wawel remontowali tylko raz - 150 lat temu...

~romek 2008-10-03

W Bydgoszczy rozpoczeli remont mostu nad kanałem bydgoskim który został zbudowany w latach 50 i trzymał się mocno.Warszawskie tempo chyba dostało czkawki

~ZenekG 2008-10-03

RyśkuK, czemu nic nie mówisz? Języka w gębie ci zabrakło? Nie uraczysz nas żadnymi swoimi wypocinami o motoryzacji i drogach jakich nam potrzeba?

~Alfista 2008-10-03

No i ekstra, jadę sprawdzić jak się jeździ :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando