mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Wyremontują kolejne ulice

Warszawa: Wyremontują kolejne ulice

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował o wyborze wykonawców, którzy przez dwa sezony będą remontować warszawskie ulice. Firmy Skanska S.A. i P.P.U.H Efekt zrealizują zadanie podzielone na cztery części, których łączna wartość to około 45 mln zł.

Warszawa: Wyremontują kolejne ulice
Spośród 13 firm i konsorcjów, które złożyły oferty w przetargu na odnowę nawierzchni bitumicznych warszawskich ulic, ZDM wybrał najkorzystniejsze, które złożyła firma Skanska S.A. (część I, II i IV zadania) oraz P.P.U.H. "Efekt" sp. z o.o. (część III). Jeśli w ciągu najbliższych dni wybór ten nie zostanie oprotestowany, w pierwszych dniach czerwca zostaną podpisane umowy z wykonawcami.

Sonda Czy popierasz pomysł płacenia za poprawki przez szkoły jazdy?
tak
48.62 %
nie
48.62 %
nie wiem
2.75 %
Inwestycja ta składa się z czterech części:
  • Część I - remont al. Prymasa Tysiąclecia od al. Armii Krajowej do ronda Zesłańców Syberyjskich (zaproponowana cena to 11,6 mln zł),
  • Część II - remont wschodniej jezdni ulicy Patriotów od Izbickiej do granic miasta, zachodniej jezdni Patriotów od Halnej do granic miasta, Szpotańskiej i Wydawniczej od Żegańskiej do Płowieckiej, Egipskiej i Bora - Komorowskiego od Saskiej do Bora - Komorowskiego i od Egipskiej do Fieldorfa (12 mln zł),
  • Część III - remont ulicy Kazimierzowskiej i Krasickiego od Madalińskiego do Woronicza, Łopuszańskiej od wiaduktu PKP do al. Krakowskiej, Redutowej i Olbrachta od Wolskiej do Górczewskiej, Mickiewicza od Potockiej do Zajączka (12,5 mln zł),
  • Część IV - remont ulicy Banacha od Grójeckiej do Żwirki i Wigury, Żwirki i Wigury od Wawelskiej do 17 Stycznia (8,8 mln zł).
W sumie prace związane z modernizacją nawierzchni obejmą ponad 366 tys. metrów kwadratowych warszawskich ulic. Roboty drogowe będą wykonywane przez dwa sezony aż do końca lipca 2009 r.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.