mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Wyremontują kolejne ulice

Warszawa: Wyremontują kolejne ulice

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował o wyborze wykonawców, którzy przez dwa sezony będą remontować warszawskie ulice. Firmy Skanska S.A. i P.P.U.H Efekt zrealizują zadanie podzielone na cztery części, których łączna wartość to około 45 mln zł.

Warszawa: Wyremontują kolejne ulice
Spośród 13 firm i konsorcjów, które złożyły oferty w przetargu na odnowę nawierzchni bitumicznych warszawskich ulic, ZDM wybrał najkorzystniejsze, które złożyła firma Skanska S.A. (część I, II i IV zadania) oraz P.P.U.H. "Efekt" sp. z o.o. (część III). Jeśli w ciągu najbliższych dni wybór ten nie zostanie oprotestowany, w pierwszych dniach czerwca zostaną podpisane umowy z wykonawcami.

Sonda Czy popierasz pomysł płacenia za poprawki przez szkoły jazdy?
tak
48.62 %
nie
48.62 %
nie wiem
2.75 %
Inwestycja ta składa się z czterech części:
  • Część I - remont al. Prymasa Tysiąclecia od al. Armii Krajowej do ronda Zesłańców Syberyjskich (zaproponowana cena to 11,6 mln zł),
  • Część II - remont wschodniej jezdni ulicy Patriotów od Izbickiej do granic miasta, zachodniej jezdni Patriotów od Halnej do granic miasta, Szpotańskiej i Wydawniczej od Żegańskiej do Płowieckiej, Egipskiej i Bora - Komorowskiego od Saskiej do Bora - Komorowskiego i od Egipskiej do Fieldorfa (12 mln zł),
  • Część III - remont ulicy Kazimierzowskiej i Krasickiego od Madalińskiego do Woronicza, Łopuszańskiej od wiaduktu PKP do al. Krakowskiej, Redutowej i Olbrachta od Wolskiej do Górczewskiej, Mickiewicza od Potockiej do Zajączka (12,5 mln zł),
  • Część IV - remont ulicy Banacha od Grójeckiej do Żwirki i Wigury, Żwirki i Wigury od Wawelskiej do 17 Stycznia (8,8 mln zł).
W sumie prace związane z modernizacją nawierzchni obejmą ponad 366 tys. metrów kwadratowych warszawskich ulic. Roboty drogowe będą wykonywane przez dwa sezony aż do końca lipca 2009 r.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.