mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Zmiany w Zarządzie Dróg

Warszawa: Zmiany w Zarządzie Dróg

1 lipca bieżącego roku rozpoczął swoją działalność, powołany przez radę miejską, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie. Jest to nowa jednostka wydzielona z Zarządu Dróg Miejskich, która ma za zadanie przygotowywać i realizować inwestycje drogowe.

Warszawa: Zmiany w Zarządzie Dróg
Zgodnie z dotychczasowym zakresem kompetencji, Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie realizował zarówno zadania związane z bieżącym zarządzaniem pasem drogowym, utrzymaniem i remontami dróg, jak również przygotowywał i realizował wszystkie zadania inwestycyjne w zakresie dróg publicznych krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie Warszawy, których łączna długość to ponad 800 km.

Tak szeroki zakres działania spowodował, że utrudnione stało się efektywne zarządzanie jednostką i nadzorowanie jej prawidłowego funkcjonowania. Zadania inwestycyjne wymagają innego trybu działania w stosunku do zadań utrzymaniowych i inaczej funkcjonujących procesów decyzyjnych. Alternatywą dla powołania nowej jednostki mogła być rozbudowa struktury ZDM, co jednak spowodowałoby konieczność wygospodarowania dodatkowych środków finansowych i w związku z tym nie miało uzasadnienia. Dlatego też rada miejska zdecydowała się powołać zupełnie nową jednostkę, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Powstała on z wydzielenia części dotychczasowego Zarządu Dróg Miejskich, przejmując zadania związane z przygotowaniem i realizacją najważniejszych inwestycji drogowych ujętych w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym (do 2012 roku jest ich aż 65).

Pozostałe zadania zarządcy drogi wykonywane będą nadal przez Zarząd Dróg Miejskich. Do najważniejszych z nich należą: zarządzanie pasem drogowym, koordynacja robót w pasie drogowym, wykonywanie małych modernizacji, prowadzenie remontów i utrzymanie dróg, oznakowania, sygnalizacji świetlnej i oświetlenia, a także nadzorowanie płatnego parkowania.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~MarKowy 2008-07-11

Takim ludziom jak `warszawiak` juz dziekujemy.

~warszawiak 2008-07-06

i tak nic nie zrobią tylko kasę będą brali i będą ciepłe posadki dla brata i szwagra jak da rade to jeszcze sąsiada się wkręci na stołek a drogi w warszawie pozostaną takie jakie były czyli dziurawe

~dhomin 2008-07-04

No brawo szkoda że tak późno.....ale lepiej późno niz wcale....:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.