mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Zmiany w Zarządzie Dróg

Warszawa: Zmiany w Zarządzie Dróg

1 lipca bieżącego roku rozpoczął swoją działalność, powołany przez radę miejską, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie. Jest to nowa jednostka wydzielona z Zarządu Dróg Miejskich, która ma za zadanie przygotowywać i realizować inwestycje drogowe.

Warszawa: Zmiany w Zarządzie Dróg
Zgodnie z dotychczasowym zakresem kompetencji, Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie realizował zarówno zadania związane z bieżącym zarządzaniem pasem drogowym, utrzymaniem i remontami dróg, jak również przygotowywał i realizował wszystkie zadania inwestycyjne w zakresie dróg publicznych krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie Warszawy, których łączna długość to ponad 800 km.

Tak szeroki zakres działania spowodował, że utrudnione stało się efektywne zarządzanie jednostką i nadzorowanie jej prawidłowego funkcjonowania. Zadania inwestycyjne wymagają innego trybu działania w stosunku do zadań utrzymaniowych i inaczej funkcjonujących procesów decyzyjnych. Alternatywą dla powołania nowej jednostki mogła być rozbudowa struktury ZDM, co jednak spowodowałoby konieczność wygospodarowania dodatkowych środków finansowych i w związku z tym nie miało uzasadnienia. Dlatego też rada miejska zdecydowała się powołać zupełnie nową jednostkę, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Powstała on z wydzielenia części dotychczasowego Zarządu Dróg Miejskich, przejmując zadania związane z przygotowaniem i realizacją najważniejszych inwestycji drogowych ujętych w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym (do 2012 roku jest ich aż 65).

Pozostałe zadania zarządcy drogi wykonywane będą nadal przez Zarząd Dróg Miejskich. Do najważniejszych z nich należą: zarządzanie pasem drogowym, koordynacja robót w pasie drogowym, wykonywanie małych modernizacji, prowadzenie remontów i utrzymanie dróg, oznakowania, sygnalizacji świetlnej i oświetlenia, a także nadzorowanie płatnego parkowania.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~MarKowy 2008-07-11

Takim ludziom jak `warszawiak` juz dziekujemy.

~warszawiak 2008-07-06

i tak nic nie zrobią tylko kasę będą brali i będą ciepłe posadki dla brata i szwagra jak da rade to jeszcze sąsiada się wkręci na stołek a drogi w warszawie pozostaną takie jakie były czyli dziurawe

~dhomin 2008-07-04

No brawo szkoda że tak późno.....ale lepiej późno niz wcale....:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic