mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: Zmiany w Zarządzie Dróg

Warszawa: Zmiany w Zarządzie Dróg

1 lipca bieżącego roku rozpoczął swoją działalność, powołany przez radę miejską, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie. Jest to nowa jednostka wydzielona z Zarządu Dróg Miejskich, która ma za zadanie przygotowywać i realizować inwestycje drogowe.

Warszawa: Zmiany w Zarządzie Dróg
Zgodnie z dotychczasowym zakresem kompetencji, Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie realizował zarówno zadania związane z bieżącym zarządzaniem pasem drogowym, utrzymaniem i remontami dróg, jak również przygotowywał i realizował wszystkie zadania inwestycyjne w zakresie dróg publicznych krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie Warszawy, których łączna długość to ponad 800 km.

Tak szeroki zakres działania spowodował, że utrudnione stało się efektywne zarządzanie jednostką i nadzorowanie jej prawidłowego funkcjonowania. Zadania inwestycyjne wymagają innego trybu działania w stosunku do zadań utrzymaniowych i inaczej funkcjonujących procesów decyzyjnych. Alternatywą dla powołania nowej jednostki mogła być rozbudowa struktury ZDM, co jednak spowodowałoby konieczność wygospodarowania dodatkowych środków finansowych i w związku z tym nie miało uzasadnienia. Dlatego też rada miejska zdecydowała się powołać zupełnie nową jednostkę, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Powstała on z wydzielenia części dotychczasowego Zarządu Dróg Miejskich, przejmując zadania związane z przygotowaniem i realizacją najważniejszych inwestycji drogowych ujętych w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym (do 2012 roku jest ich aż 65).

Pozostałe zadania zarządcy drogi wykonywane będą nadal przez Zarząd Dróg Miejskich. Do najważniejszych z nich należą: zarządzanie pasem drogowym, koordynacja robót w pasie drogowym, wykonywanie małych modernizacji, prowadzenie remontów i utrzymanie dróg, oznakowania, sygnalizacji świetlnej i oświetlenia, a także nadzorowanie płatnego parkowania.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~MarKowy 2008-07-11

Takim ludziom jak `warszawiak` juz dziekujemy.

~warszawiak 2008-07-06

i tak nic nie zrobią tylko kasę będą brali i będą ciepłe posadki dla brata i szwagra jak da rade to jeszcze sąsiada się wkręci na stołek a drogi w warszawie pozostaną takie jakie były czyli dziurawe

~dhomin 2008-07-04

No brawo szkoda że tak późno.....ale lepiej późno niz wcale....:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.