Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: będzie nowy most na Białołęce

Warszawa: będzie nowy most na Białołęce

Przed końcem 2011 roku mieszkańcy Białołęki pojadą nowym mostem nad Kanałem Żerańskim wzdłuż ul. Kobiałka. Wszystkie roboty budowlane będą się odbywały "pod ruchem", co oznacza, że ani przez chwilę mieszkańcy okolicznych osiedli nie będą " odcięci od świata" a po tymczasowej przeprawie będą  jeździć także autobusy komunikacji miejskiej (ZTM). Nowy most będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, chodniki oraz ścieżkę rowerową.

Warszawa: będzie nowy most na Białołęce
W Zarządzie Dróg Miejskich została podpisana umowa z wybranym w drodze przetargu wykonawcą. Jest nim firma Intop Warszawa, która wykona prace za 7,9 mln zł.

Umowa obejmuje "Sporządzenie projektu i wykonanie robót związanych z przebudową mostu nad Kanałem Żerańskim w ciągu ul. Kobiałka w Warszawie". Formuła ta - "projektuj i buduj" oznacza, że wykonawca, oprócz prac projektowych i robót budowlanych, wykona też niezbędne prace dodatkowe (pomocnicze) w tym uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień, pozwoleń i dokumentów.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~warszawiak 2010-10-14

Fajnie, tylko ktoś na tym portalu zwariował. Ten mostek trochę większy od kładki jest bardzo potrzebny, ale tą sprawą nie interesuje się ponad 95% warszawiaków, nie mówiąc o mieszkańcach z innych cześci Polski; prowadzi tam lokalna droga do osiedli i tak naprawdę tylko dla ich mieszkańców jest to bardzo ważne. Nie neguję broń Boże potrzeby budowy, a właściwie remontu czy jak kto woli przebudowy tego mostku, ale pisanie o każdej kładce na ogólnopolskim portalu mija sięz celem. W 1-szej chwili myślałem, że chodzi o Most Północny.

~h 2010-10-14

A jak skończą się wybory to się okaże, że data rozpoczęcia prac była błędnie przepisana. Właściwa data to 2017. Bo przecież 1 i 7 takie podobne. O zakończeniu prac nikt nic nie wie. Za pomyłkę przepraszamy w Thuzk Vision Network o godz. 0.30.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq - wystartowała produkcja!
Skoda Kodiaq - wystartowała produkcja!
W czeskim zakładzie Skody w Kvasinach rozpoczęto produkcję nowego SUV-a. Skoda Kodiaq jest produkowana w tej samej fabryce, gdzie montowany jest model Superb oraz Yeti.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj