mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: nową drogą do lotniska

Warszawa: nową drogą do lotniska

Niebawem zacznie się budowa nowego dojazdu na warszawskie lotnisko od strony Ursynowa. GDDKiA wybrała wykonawcę budowy wiaduktu nad torami linii radomskiej, na przedłużeniu ul. Poleczki. Prace budowlane wyniosą 114 mln zł.

Pracami zajmie się do września przyszłego roku francusko-polskie konsorcjum, którego liderem jest firma DTP. Oprócz wiaduktu z czterema pasami musi ono jeszcze poszerzyć biegnącą obrzeżami lotniska ul. Wirażową. "Jeżeli odrzucone firmy nie złożą odwołań, w przyszłym tygodniu podpisujemy umowę na roboty. Niektóre prace będzie można zacząć późną jesienią" -  Wojciech Dąbrowski, szef Generalnej Dyrekcji Dróg na Mazowszu.

Dzięki nowemu wiaduktowi przejazd na Okęcie z południa i wschodu zajmie tylko kilka minut. Teraz przejazd przez zakorkowaną ul. Marynarską trwa nawet trzy kwadranse. Nowa droga będzie też służyć jadącym w kierunku Ochoty, Włoch i Ursusa.

Budowa nowego połączenia na lotnisko to początek większych inwestycji GDDKiA w stolicy. W kolejnym etapie do końca 2009 r. ma powstać: fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, fragment Trasy N-S, przedłużenie Trasy Armii Krajowej z Powązek przez Bemowo do autostrady w Konotopie.


Przeczytaj także:

Mostowe obietnice dla Warszawy.... (2006-11-23)

Autostrada A-2 - południową obwodnicą Warszawy (2006-11-20)

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic (2006-08-29)

 

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A-2 - południową obwodnicą Warszawy

Autostrada A-2 - południową obwodnicą...

Polskie drogi 2006-11-20

Mostowe obietnice dla Warszawy....

Mostowe obietnice dla Warszawy....

Polskie drogi 2006-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando