mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: nowe wiadukty w ciągu S8

Warszawa: nowe wiadukty w ciągu S8

Kierowcy mogą już korzystać z dwóch nowowybudowanych obiektów w ciągu Trasy Toruńskiej nad ul. Marywilską w Warszawie.

Warszawa: nowe wiadukty w ciągu S8
Dostosowanie drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od węzła „Modlińska” do węzła „Piłsudskiego” w Markach o długości 7,1 km, to I etap zadania inwestycyjnego „Dostosowanie drogi krajowej nr 8 na odcinku Al. Prymasa Tysiąclecia – ul. Piłsudskiego w Markach do parametrów trasy ekspresowej”.

Kontrakt zawarty z firmą: J&P – AVAX S.A., o wartości umownej 869 mln zł zostanie wykonany w ciągu 22 miesięcy od rozpoczęcia robót (nie wliczając 3 miesięcznych okresów zimowych).

Na wiaduktach zastosowano po raz pierwszy w Polsce ochronę akustyczną w postaci ekranów półtunelowych. Taka forma zabezpieczenia terenów przyległych przed hałasem będzie funkcjonowała na odcinku ok. 1200 m, od węzła Marywilska do węzła Łabiszyńska.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~romek 2011-07-11

Njorsza rzeczą w zyciu kazdego narodu jest tchórzostwo Pozdrwiam sasiada

~Alfista 2011-07-11

Absolutnie się z Romkiem zgadzam, należy czym prędzej pozbyć się tego pamiatnika przyjaźni polsko-radzieckiej. PKiN nosi imię Józefa Stalina i jako taki został postawiony. Jest do dziś symbolem dominacji Sowietów nad Polską. Bez wątpienia należy go zburzyć jak najszybciej. Przy czym jest to temat na odrębną dyskusję ;)

~romek 2011-07-10

Budowa tego gmachu wymagała wyburzenia ok 200 kamienic i wysiedlenia 1000 ludzi .Był to pomysł Stalina który dobrze pamietał polaczków któryz rozpieprzyli w latach 1920-24 przy uzyciu trotylu sobór Newski z głownego placu Warszawy jak i 20 pozostałych cerkwi w tym miescie.

~m 2011-07-09

romek, jeśli sugerujesz, że jednym z najwazniejszym problemów warszawy jest obecność PKiN to znaczy, że żyjesz w izolacji od rzeczywistości. zejdź na ziemię. błagam.

~romek 2011-07-08

Czesław Niemen skomponował Sen o Warszawie.Jest to przesłanie dla wielu pokoleń z czasów kiedy wolnosc wypowiedzi była ograniczana przez ludzi którzy okreslili swój cel w zyciu przez agresje dla drugiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.