mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: nowe wiadukty w ciągu S8

Warszawa: nowe wiadukty w ciągu S8

Kierowcy mogą już korzystać z dwóch nowowybudowanych obiektów w ciągu Trasy Toruńskiej nad ul. Marywilską w Warszawie.

Warszawa: nowe wiadukty w ciągu S8
Dostosowanie drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od węzła „Modlińska” do węzła „Piłsudskiego” w Markach o długości 7,1 km, to I etap zadania inwestycyjnego „Dostosowanie drogi krajowej nr 8 na odcinku Al. Prymasa Tysiąclecia – ul. Piłsudskiego w Markach do parametrów trasy ekspresowej”.

Kontrakt zawarty z firmą: J&P – AVAX S.A., o wartości umownej 869 mln zł zostanie wykonany w ciągu 22 miesięcy od rozpoczęcia robót (nie wliczając 3 miesięcznych okresów zimowych).

Na wiaduktach zastosowano po raz pierwszy w Polsce ochronę akustyczną w postaci ekranów półtunelowych. Taka forma zabezpieczenia terenów przyległych przed hałasem będzie funkcjonowała na odcinku ok. 1200 m, od węzła Marywilska do węzła Łabiszyńska.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~romek 2011-07-11

Njorsza rzeczą w zyciu kazdego narodu jest tchórzostwo Pozdrwiam sasiada

~Alfista 2011-07-11

Absolutnie się z Romkiem zgadzam, należy czym prędzej pozbyć się tego pamiatnika przyjaźni polsko-radzieckiej. PKiN nosi imię Józefa Stalina i jako taki został postawiony. Jest do dziś symbolem dominacji Sowietów nad Polską. Bez wątpienia należy go zburzyć jak najszybciej. Przy czym jest to temat na odrębną dyskusję ;)

~romek 2011-07-10

Budowa tego gmachu wymagała wyburzenia ok 200 kamienic i wysiedlenia 1000 ludzi .Był to pomysł Stalina który dobrze pamietał polaczków któryz rozpieprzyli w latach 1920-24 przy uzyciu trotylu sobór Newski z głownego placu Warszawy jak i 20 pozostałych cerkwi w tym miescie.

~m 2011-07-09

romek, jeśli sugerujesz, że jednym z najwazniejszym problemów warszawy jest obecność PKiN to znaczy, że żyjesz w izolacji od rzeczywistości. zejdź na ziemię. błagam.

~romek 2011-07-08

Czesław Niemen skomponował Sen o Warszawie.Jest to przesłanie dla wielu pokoleń z czasów kiedy wolnosc wypowiedzi była ograniczana przez ludzi którzy okreslili swój cel w zyciu przez agresje dla drugiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?