mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: przetarg na Nowolazurową rozstrzygnięty

Warszawa: przetarg na Nowolazurową rozstrzygnięty

Spośród 15 ofert, które wpłynęły w przetargu na budowę pierwszego odcinka ulicy Nowolazurowej w Warszawie, wybrana została oferta firmy STRABAG. Wykonawca zadeklarował realizację prac w przeciągu 18 miesięcy za kwotę prawie 123,5 mln zł.

Warszawa: przetarg na Nowolazurową rozstrzygnięty
Pozostali oferenci w przeciągu 10 dni mogą odwołać się od decyzji zamawiającego.

Pierwszy odcinek ul. Nowolazurowej od węzła w Al. Jerozolimskich do ulicy Chrościckiego będzie miał długość ok. 2,6 km. Ulica będzie wyposażona w dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, wiadukt nad linią kolejową Warszawa- Katowice i tunel pod linią kolejową Warszawa - Poznań (w rejonie stacji PKP Warszawa - Ursus).

Ulica Nowolazurowa jest projektowana jako połączenie trzech dzielnic: Ursus, Włochy i Bemowo, położonych w zachodniej części miasta. Stworzone połączenie komunikacyjne, znacznie poprawi dostępność transportową terenów tych dzielnic, które posiadają tak duże możliwości inwestowania i rozwoju.

Komentuj:

~m 2011-03-06

"Wykonawca zadeklarował realizację prac w przeciągu" - lepiej, żeby nie pracowali w przeciągu panie dziennikarzu, bo się przeziębią...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Kilka tygodni temu Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączy do gamy kolejny SUV. Pierwsze doniesienia mówią o wersji produkcyjnej konceptu FT-4X, który zadebiutował w Nowym Jorku.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech