mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa się cieszy - kolejna droga otwarta!

Warszawa się cieszy - kolejna droga otwarta!

Wjazd i wyjazd z Warszawy drogą krajową nr 7 będzie teraz o wiele łatwiejszy. Wczoraj otwarty został łącznik drogi ekspresowej S8 Opacz-Paszków z krajową "siódemką", dzięki któremu połączono węzeł Warszawa Janki z DK 7 w Sękocinie.

Warszawa się cieszy - kolejna droga otwarta!
Nowy odcinek drogi wylotowej z Warszawy usprawni ruch w kierunku południowym poprzez ominięcie Raszyna i Janek. Najszybciej teraz wydostaniemy się z Warszawy w kierunku Krakowa, jadąc poprzez węzeł Opacz na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Warszawa Janki na S8 Opacz-Paszków a następnie nową drogą do DK 7 w rejonie Sękocina.

Droga jest już przejezdna, ale prace wykończeniowe będą jeszcze trwały, dlatego miejscami można spodziewać się jeszcze utrudnień. Zgodnie z umową inwestycja ta (budowa S8 Opacz-Paszków wraz z powyższym łącznikiem) miała zostać zrealizowana do grudnia br. Droga S8 oddana do użytku została jednak już w połowie lipca, a teraz kierowcy otrzymali drugi przedświąteczny prezent w postaci łącznika do DK 7.

Inwestycja polegała na wybudowaniu ok. 11,5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej od węzła Opacz do węzła Paszków (na odcinku Opacz - Janki - Paszków), wraz z odcinkiem drogi o klasie GP (główna przyspieszona) od węzła Warszawa Janki do skrzyżowania z drogą wojewódzką 721 w rejonie Sękocina o długości 2,4 km.Po zakończeniu wszystkich robót trasa ekspresowa będzie miała trzy pasy ruchu w obu kierunkach, trasa GP - dwa pasy ruchu. W ramach realizacji kontraktu wybudowane zostaną obiekty inżynierskie (5 kładek, 4 mosty, 13 wiaduktów, 10 przejść dla zwierząt) w ciągu drogi ekspresowej i w ciągu dróg krzyżujących się z tą trasą oraz węzły drogowe: Puchały, Warszawa Janki, Paszków.

Koszt inwestycji wyniósł 565,7 mln zł. Była ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 - 2014. Umowa, zgodnie z którą termin realizacji inwestycji wynosi 32 miesiące została podpisana 12.04.2013.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~ED 2015-12-10

Ta droga to totalna porażka. Dojazd i wyjazd do/z Warszawy wydłużył się mniej więcej o godzinę. Po co na krzyżówce w Sękocinie zrobili światła? Można było zrobić skrzyżowanie niekolizyjne , lub jako tańszą wersję - rondo. Dawało radę tymczasowe przez ostatnie miesiące, korki minimalne. Teraz to zupełna tragedia....

Jotgie 2015-09-18

Kto robi te mapy?! Przede wszystkim orientacja płn-płd! Z tej mapy trudno coś wyczytać!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.