mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: tańsza przebudowa Armii Krajowej

Warszawa: tańsza przebudowa Armii Krajowej

Trasa Armii Krajowej w Warszawie na odcinku od węzła „Modlińska” do węzła „Piłsudskiego” w Markach będzie dopasowana do parametrów trasy ekspresowej przy zaangażowaniu tylko nieco ponad połowy pieniędzy przewidzianych na ten cel przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Warszawa: tańsza przebudowa Armii Krajowej
W piątek 5 czerwca 2009 roku GDDKiA otworzyła oferty w przetargu, którego celem jest wybór wykonawcy przebudowy Trasy Armii Krajowej w Warszawie. Modernizacja ma na celu dostosowanie trasy do parametrów drogi ekspresowej S-8, czyli polepszenie przepustowości i płynności ruchu. Cała inwestycja będzie prowadzona na odcinku od al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie do ul. J. Piłsudskiego w Markach, ale piątkowe otwarcie dotyczyło dostosowania trasy do parametrów drogi ekspresowej na odcinku węzeł „Modlińska” w Warszawie – węzeł „Piłsudskiego” w Markach.

Wykonawcy złożyli 9 ofert. Najtańszą była propozycja J&P Avax  S.A. z Grecji, na kwotę blisko 869 mln zł. Najdroższą zaproponował Budimex Dromex S.A. Opiewała na kwotę ponad 1,266 mld  zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na sfinansowanie zamówienia przeznaczyła maksymalnie ponad 1,57 mld zł. Najtańsza oferta okazała się tym samym o 700 mln tańsza od kosztorysu. O ile w dalszej procedurze przetargowej dojdzie do wyboru najtańszej oferty (spełni ona wszystkie konieczne kryteria) zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na inne inwestycje drogowe.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~dpl1000 2009-06-08

no no taniutko! oby nie przepadła reszta pieniedzy,bo jest co budowac..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 Turbo S Exclusive Series - jeszcze szybciej i drożej
Porsche 911 Turbo S Exclusive Series - jeszcze szybciej i drożej
Możliwości Porsche nie kończą się na modelu 911 Turbo S. Jeden z najszybszych samochodów sportowych na rynku otrzymał właśnie specjalną wersję, która ocieka złotem i karbonem.