mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: utrudnienia na al. Solidarności

Warszawa: utrudnienia na al. Solidarności

PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuują prace przy modernizacji linii kolejowej Warszawa-Gdynia. Od tego tygodnia rozpoczną montaż drugiego nowego wiaduktu nad al. Solidarności. Konieczne będzie zamknięcie dla ruchu samochodowego jednej jezdni.

Warszawa: utrudnienia na al. Solidarności
PKP PLK modernizują trasę kolejową E-65 na odcinku z Warszawy do Gdyni. Trwają prace przy przebudowie wiaduktów kolejowych nad al. Solidarności. Pociągi jeżdżą już po jednym, nowym wybudowanym w zeszłym roku wiadukcie, a w styczniu i lutym 2009 r. podczas weekendowych zamknięć ruchu drogowego, zdemontowany został drugi, stary wiadukt. Teraz konsorcjum PKP Energetyka i Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury (wykonawca robót na zlecenie PKP PLK) ustawi w jego miejscu nowy obiekt. Montaż konstrukcji wiaduktu został podzielony na trzy etapy. Najpierw posadowiona zostanie część nad jezdnią al. Solidarności w kierunku centrum, potem nad jezdnią al. Solidarności w kierunku Ząbek i w trzecim etapie – nad linią kolejową do stacji Warszawa Wileńska i nad „starą” ul. Radzymińską. Roboty te wymagają zamknięcia ruchu ulicznego pod montowanymi elementami i tego powodu na czas ich trwania zostanie wprowadzona specjalna organizacja ruchu.

Przez cały czas trwania robót zamknięta będzie jedna jezdnia al. Solidarności w okolicy wiaduktu kolejowego a ruch samochodowy zostanie skierowany na drugą jezdnię. W godzinach szczytu porannego w tym miejscu w kierunku centrum będą prowadziły dwa pasy ruchu, a w kierunku Ząbek jeden. Następnie w ciągu dnia, pomiędzy godz. 11 a 12, oznakowanie zwężenia zostanie zmienione i w czasie szczytu popołudniowego w kierunku Ząbek będą prowadziły dwa pasy ruchu a do centrum jeden. Kolejna zmiana czyli wprowadzenie organizacji ruchu szczytu porannego nastąpi w nocy, pomiędzy godz. 2 a 3. Godziny zmiany organizacji ruchu zostały wybrane na podstawie badań natężenia ruchu ulicznego w ciągu doby. Zmiana oznakowania zajmuje ok. 30-40 minut i w tym czasie kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie w każdą stronę.

Zakładany harmonogram robót wygląda następująco:

  • w dniach 4 – 14 maja zamknięty zostanie ruch na jezdni al. Solidarności w kierunku centrum a samochody skierowane na jezdnię w kierunku Ząbek; wprowadzona będzie zmienna w ciągu doby organizacja ruchu.
  • w dniach 15 – 26 maja zamknięty zostanie ruch na jezdni al. Solidarności w kierunku Ząbek a samochody skierowane na jezdnię w kierunku centrum; wprowadzona będzie zmienna w ciągu doby organizacja ruchu. 
  • w dniach 27 maja – 15 czerwca zamknięty zostanie ruch na „starej” ul. Radzymińskiej; wprowadzony zostanie objazd wyłączonego odcinka

Podobne wiadomości:

FSO zatrzymuje produkcję do 22 czerwca

auto motor i sport 0000-00-00

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Alfista 2009-05-05

Cóż... radosna twórczość motogazety... :D

~JJ 2009-05-04

wszystko fajnie tylko co ma do tego fotka wizji stacji metra na skrzyżowaniu Jana Pawła z Świętokrzyską?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando