mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: utrudnienia na al. Solidarności

Warszawa: utrudnienia na al. Solidarności

PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuują prace przy modernizacji linii kolejowej Warszawa-Gdynia. Od tego tygodnia rozpoczną montaż drugiego nowego wiaduktu nad al. Solidarności. Konieczne będzie zamknięcie dla ruchu samochodowego jednej jezdni.

Warszawa: utrudnienia na al. Solidarności
PKP PLK modernizują trasę kolejową E-65 na odcinku z Warszawy do Gdyni. Trwają prace przy przebudowie wiaduktów kolejowych nad al. Solidarności. Pociągi jeżdżą już po jednym, nowym wybudowanym w zeszłym roku wiadukcie, a w styczniu i lutym 2009 r. podczas weekendowych zamknięć ruchu drogowego, zdemontowany został drugi, stary wiadukt. Teraz konsorcjum PKP Energetyka i Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury (wykonawca robót na zlecenie PKP PLK) ustawi w jego miejscu nowy obiekt. Montaż konstrukcji wiaduktu został podzielony na trzy etapy. Najpierw posadowiona zostanie część nad jezdnią al. Solidarności w kierunku centrum, potem nad jezdnią al. Solidarności w kierunku Ząbek i w trzecim etapie – nad linią kolejową do stacji Warszawa Wileńska i nad „starą” ul. Radzymińską. Roboty te wymagają zamknięcia ruchu ulicznego pod montowanymi elementami i tego powodu na czas ich trwania zostanie wprowadzona specjalna organizacja ruchu.

Przez cały czas trwania robót zamknięta będzie jedna jezdnia al. Solidarności w okolicy wiaduktu kolejowego a ruch samochodowy zostanie skierowany na drugą jezdnię. W godzinach szczytu porannego w tym miejscu w kierunku centrum będą prowadziły dwa pasy ruchu, a w kierunku Ząbek jeden. Następnie w ciągu dnia, pomiędzy godz. 11 a 12, oznakowanie zwężenia zostanie zmienione i w czasie szczytu popołudniowego w kierunku Ząbek będą prowadziły dwa pasy ruchu a do centrum jeden. Kolejna zmiana czyli wprowadzenie organizacji ruchu szczytu porannego nastąpi w nocy, pomiędzy godz. 2 a 3. Godziny zmiany organizacji ruchu zostały wybrane na podstawie badań natężenia ruchu ulicznego w ciągu doby. Zmiana oznakowania zajmuje ok. 30-40 minut i w tym czasie kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie w każdą stronę.

Zakładany harmonogram robót wygląda następująco:

  • w dniach 4 – 14 maja zamknięty zostanie ruch na jezdni al. Solidarności w kierunku centrum a samochody skierowane na jezdnię w kierunku Ząbek; wprowadzona będzie zmienna w ciągu doby organizacja ruchu.
  • w dniach 15 – 26 maja zamknięty zostanie ruch na jezdni al. Solidarności w kierunku Ząbek a samochody skierowane na jezdnię w kierunku centrum; wprowadzona będzie zmienna w ciągu doby organizacja ruchu. 
  • w dniach 27 maja – 15 czerwca zamknięty zostanie ruch na „starej” ul. Radzymińskiej; wprowadzony zostanie objazd wyłączonego odcinka

Podobne wiadomości:

FSO zatrzymuje produkcję do 22 czerwca

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Alfista 2009-05-05

Cóż... radosna twórczość motogazety... :D

~JJ 2009-05-04

wszystko fajnie tylko co ma do tego fotka wizji stacji metra na skrzyżowaniu Jana Pawła z Świętokrzyską?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.