mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: utrudnienia na pl. Bankowym

Warszawa: utrudnienia na pl. Bankowym

Od niedzieli 10 maja rozpocznie się kolejny etap robót modernizacyjnych na trasie W-Z w Warszawie. Znikną zwężenia jezdni ul. Wolskiej przy skrzyżowaniu z ul. Młynarską a do remontu pójdzie skrzyżowanie w samym centrum miasta – rozjazdy na pl. Bankowym. Ruch drogowy na skrzyżowaniu al. Solidarności z ulicami Marszałkowską i Andersa będzie utrudniony do 20 czerwca.

Warszawa: utrudnienia na pl. Bankowym
Planowane na 1,5 miesiąca roboty przy pl. Bankowym to wymiana wszystkich rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu, torów oraz przebudowa przystanków przy Grubej Kaśce. Poza tym wymienione zostaną tory i przebudowane przystanki na ul. Marszałkowskiej - od al. Solidarności do ul. Senatorskiej. Kontynuowane będą roboty torowe na odcinku od Muzeum Niepodległości do ul. Jagiellońskiej, remont wiaduktu Pancera oraz remontowana będzie ściana oporowa, która zabezpiecza konstrukcję przejścia podziemnego pod al. Solidarności.

Kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami przy przejeździe przez plac Bankowy. Pomiędzy ul. Marszałkowską a ul. Andersa, na skrzyżowaniu z al. Solidarności przejezdne będzie tylko po jednym pasie w każdym kierunku. Dlatego też zalecany jest objazd placu Bankowego przez al. Jana Pawła II – kierowcy będą mogli się na nią kierować już od ul. Świętokrzyskiej (możliwy będzie tu skręt w lewo). Z al. Solidarności pozostanie wjazd w prawo na pl. Bankowy, z kierunku Woli. Możliwy będzie wyjazd z ul. Bohaterów Getta w al. Solidarności w kierunku Woli.

Roboty na trasie W-Z rozpoczęły się 15 marca. Tego dnia zamknięta dla ruchu samochodowego została „wuzetka” na odcinku od pl. Bankowego do ul. Jagiellońskiej. Przejezdny, ale tylko dla autobusów komunikacji miejskiej pozostał most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje i samochody wrócą na tę przeprawę 31 sierpnia.

Podobne wiadomości:

FSO zatrzymuje produkcję do 22 czerwca

auto motor i sport 0000-00-00

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.