mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawa: zmiany na węźle Marsa

Warszawa: zmiany na węźle Marsa

Trwają intensywne prace przy budowie węzła Marsa czyli skrzyżowania Trasy Siekierkowskiej z drogą krajową nr 2. Z początkiem września zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Płowiecka, Marsa i Ostrobramska w Warszawie. Samochody zostaną skierowane na wybudowane fragmenty przyszłego ronda i nową jezdnię ulicy Marsa. Węzeł Marsa ma być gotowy w listopadzie 2011 r. Prace wyceniono na 124 mln zł.

Warszawa: zmiany na węźle Marsa
Ruch na linii zachód – wschód czyli w ciągu ul. Płowieckiej w stronę Wawra został przełożony na jednię przyszłego ronda. Łukiem kierowcy dostaną się do normalnie funkcjonującego łącznika pod estakadami trasy Siekierkowskiej. Będą tam dwa pasy ruchu.
W drugą stronę, ze wschodu na zachód czyli w stronę Pragi samochody mogą jechać jezdnią dotychczas prowadzącą w kierunku Wawra. Za skrzyżowaniem z ulicą Marsa auta powrócą na właściwą dla tego kierunku jazdy nitkę ul. Płowieckiej. Tu także będą dwa pasy ruchu.

Ruch na ul. Marsa na linii północ – południe w obydwu kierunkach, tj. w stronę Rembertowa i w stronę Mokotowa, zostanie przełożony na nową jezdnię. Kierowcy będą mieli tu po dwa pasy ruchu w każdą stronę, a na właściwe jezdnie ul. Marsa wjadą przed wiaduktami nad linią kolejową.

Na uwolnionej od ruchu samochodowego części skrzyżowania wykonawca będzie kontynuował budowę ronda i przejść podziemnych pod nim. Równocześnie prowadzone będą prace przy budowie estakad nad rondem pomiędzy trasą Siekierkowską a ul. Marsa.

Cały węzeł Marsa - czyli rondo u zbiegu ulic Ostrobramskiej, Płowieckiej, Marsa i Grochowskiej, dwie estakady łączące ulicę Marsa z trasą Siekierkowską, przejścia podziemne dla pieszych, drogi serwisowe, chodniki oraz ścieżki rowerowe - ma być gotowy w listopadzie 2011 r. Wybuduje go za 124 mln zł konsorcjum firm Pol - Aqua, Warbud, Eurovia Polska, Eurovia Niemcy.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~mar 2009-09-08

Po Warszawie jeździ się ciężko. Nie mówiąc już, że nie ma obwodnicy (tak zwanego ringu) to do tej pory nie pomyślano nic, żeby odkorkować to miasto i nie wybudowano ani estakad na rondach (np rondo "Radosław" czy wiele wiele innych rond) ani kładek dla pieszych. Nie lepiej żeby pieniądze, które poszły na różne rzeczy takie jak remonty skrzyżowań (które spowodowały duże korki i które po remoncie działają nadal w tym samym ruchu) czy na remonty nowych domów przeznaczyć na remonty ocalałych starych kamienic czy mosty i kładki? Poza tym jak trudno się poruszać po Warszawie, żeby np zaparkować ! Jeśli ktoś jedzie do chorego lub musi być w pracy na godzinę i lekko nieprawidłowo zaparkuje - nie zawadzając innym uczestnikom ruchu to i tak karany jest mandatem czy wzywanie przez Straż Miejską ?! A takich co prują 100 na godzinę czy tych co uczestniczą w bójkach - straż nie karze ??

~warszawiak 2009-09-03

Co do autokomisu: przede wszystkim pokpiły władze Warszawy. Jak parę lat temu dawali 2 mln złotych, właściciel chciał 3 mln. Jakby zapłacili, węzeł już byłby gotowy; nie zapłacili wtedy 3 mln, to teraz zapłacili 5,3 mln, a węzeł dopiero się buduje. Reasumując: zapłacono za teren o 2,3 mln zł więcej niż pierwotnie chciał właściciel i budowa węzła opóźniona jest o parę lat.

~basym 2009-09-03

haha, mnie to już nie dziwi, a i tak to wszystko przez to koorwi5k0 z auto komisu. a Ty się módl, żeby na jesień 2011 zrobili :)

~warszawiak 2009-09-03

Co jest do jasnej cholery???!!! W LISTOPADZIE 2011 ROKU GOTOWY??? Dotychczas podawano cały czas, że ma być gotowy w GRUDNIU 2010 roku!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando