mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawska obwodowa S2 w zgodzie ze środowiskiem

Warszawska obwodowa S2 w zgodzie ze środowiskiem

Budowa drogi ekspresowej S2: odcinek Konotopa – Lotnisko obejmuje fragment Południowej Obwodnicy Warszawy o długości ok. 10,5 km, łączący wylot autostrady A2 z Warszawy do Łodzi z lotniskiem na Okęciu. Konsultacje społeczne przeprowadzono przed wydaniem pozwolenia na budowę. Droga ekspresowa pozwoli na szybkie przemieszczanie się do Berlina (autostrada A2), a także w przyszłości do granicy z Białorusią.

Warszawska obwodowa S2  w zgodzie ze środowiskiem
Rozprawa jest dodatkowym elementem zapewniającym udział społeczeństwa w postępowaniu. Jej celem jest zbadanie projektu pod katem warunków określonych w decyzji środowiskowej. Na jej podstawie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie wyda postanowienie dotyczące zgodności projektu z decyzją środowiskową. Dzięki temu wojewoda mazowiecki zdecyduje o pozwoleniu na budowę trasy.

Droga ekspresowa S2 zostanie wybudowana w korytarzu Południowej Obwodnicy Warszawy pomiędzy węzłami Konotopa i Lotnisko. Na całej długości trasy zaprojektowano dwie jezdnie po trzy pasy ruchu, dodatkowo po dwa pasy manewrowe na odcinku od al. Jerozolimskich do al. Krakowskich. Ruch na drodze odbywać się będzie w sposób bezkolizyjny, dostęp do trasy możliwy będzie na węzłach. W związku z tym wzdłuż nowej trasy powstaną dodatkowe drogi lokalne zapewniające dojazd dla mieszkańców i innych użytkowników oraz poprzeczne przejazdy znajdujące się nad lub pod drogą. Na przecięciach z liniami kolejowymi zostaną wybudowane wiadukty zapewniające bezkolizyjność ruchu drogowego i kolejowego.

Projektowana droga ekspresowa ma na celu budowę bezpiecznej trasy, zapewniającej wysoki komfort ruchu przystosowanego do dużych prędkości (100 km/h). Trasa ma odciążyć centrum Warszawy od ruchu tranzytowego i turystycznego. Budowa drogi wpłynie na poprawę jakości środowiska w stolicy.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~jareh 2010-03-30

zamiast "pomysł" miał być "podpis"

~jareh 2010-03-30

Ależ ja nie mówię, że kawałek obwodnicy południowej nie jest dobrą inwestycją i jego powstanie nic nie zmieni. Chodzi mi jedynie o to, że Warszawa - nawet po ukończeniu obu odnóg "ringu" nie będzie miała ani jednego korytarza mogącego wyprowadzić ruch tranzytowy w kierunku wschód-zachód. Dlatego nawiązałem do pomysłu WOW (Wschodniej Obwodnicy Warszawy), który się mięli gdzieś w kolejnych uzgodnieniach i którego końca nie widać. Rozumiem, że WOW to bardziej skonkretyzowany pomysł niż bardziej niż mgliste plany dokończenia południowej obwodnicy. Przecież gddyby nie feralny pomysł pewnej pani minister to ta obwodnica byłaby dzisiaj w budowie... A mówienie o pożytecznej roli omawianego odcinka obwodnicy w kontekście dojazdu na działkę uważam za swego rodzaju folklor :)

~bla 2010-03-30

Wrocław nie zamyka żadnego ringu, a w województwie śląskim jest jeszcze A4, A1 to będzie dopiero w 2011 (jak dobrze pójdzie), S1 też nie jest cała (i do 2012 raczej nie będzie). Wtedy Warszawa będzie mieć to o czym tu się pisze więc nie przesadzajcie z tym narzekaniem na Warszawę.

~pawelkatnik 2010-03-28

Hmm, a mnie mimo wszystkich pozytywów budów w okolicach stolicy wciąż boli, że Wrocław zamyka ring A4 i A8, Trójmiasto ma S6 i lada chwila S7, Kraków ma A4 i kawałek S7, śląska aglomeracja ma S1 i niebawem A1, a Warszawa?? No właśnie...

~warszawiak 2010-03-27

P.S. Uprzedzając ewentualne riposty, wiem, że odcinek S2 Puławska-Lotnisko z odnogą S79 do Marynarskiej jest już w budowie. Teraz chodzi konkretnie o odcinek S2 Lotnisko-Konotopa i A2 Konotopa-Stryków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando