mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawski Węzeł Drogowy

Warszawski Węzeł Drogowy

Budowa Warszawskiego Węzła Drogowego była głównym tematem spotkania GDDKiA i UM Warszawa. Zaprezentowano plany przebiegu dróg ekspresowych wokół Warszawy, które docelowo wyprowadzają ruch tranzytowy ze stolicy oraz ułatwią poruszanie się w obrębie miasta.

Warszawski Węzeł Drogowy

Podczas spotkania przedstawiono stan zaawansowania prac na poszczególnych odcinkach oraz omówiono problemy, które na tych odcinkach powstają. Szczególny nacisk położono na możliwości współpracy miedzy GDDKiA i Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy w kwestii sprawnego i spójnego realizowania poszczególnych etapów inwestycji.

Przypomnijmy, wykonywane od początku lat dziewięćdziesiątych studia lokalizacyjne i techniczno-ekonomiczne wielowariantowych przebiegów autostrady A-2 Świecko - Warszawa -Terespol wykazały zasadność przeprowadzenia jej przez Warszawę. Jednak protesty społeczne spowodowały, że przyjęto poniższe założenia.

Autostrada A-2 doprowadzona zostanie do Warszawy od zachodu do węzła KONOTOPA z projektowanymi drogami ekspresowymi  S-2 i S-8, a od wschodu do LUBELSKA z przyszłymi drogami ekspresowymi S-17 i S-2.

Powiązanie ww. węzłów nastąpi poprzez układ ekspresowej trasy obwodowej. Zadaniem tej trasy będzie połączenie wylotów dróg  krajowych i rozprowadzenie ruchu napływającego do Warszawy z tych dróg oraz planowanej autostrady do wybranych rejonów  miasta, omijając jego  centrum, jak również zapewnienie zapewnienie szybkich i bezpiecznych powiązań pomiędzy poszczególnymi dzielnicami, oraz rozwijającymi się coraz bardziej gminami obrzeżnymi.

Ponadto programem przebudowy WWD objęto modernizację wlotów dróg krajowych nr 2, 7, 8, 17, 61i 79 do Warszawy oraz pozostałych dróg krajowych w obrębie aglomeracji warszawskiej (DK nr 50, 62).

Przeczytaj także:

Czarny scenariusz dla Warszawy (2006-07-21)

Warszawska obwodowa TIR (2006-06-21)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

~KOSS-KOSS 2006-11-20

W latach siedemdziesiątych wracałem "Maluchem" z Poznania do Warszawy. W czasie postoju na parkingu przed Warszawą zapytał mnie cudzoziemiec jak można ominąć Śródmieście Warszawy jadąc w kierunku do Moskwy. Miałem wówczas poważny problem. Minęło 30 lat i dziś miałbym ten sam problem, tylko byłoby mi wstyd, że prawie 2-milionowe miasto nie ma obwodnicy.

~Rafał 2006-10-29

Wieden nie ma wezła drogowego otaczajacego miasta. Autostrady wchodza wprost do miasta. Inna sprawa ze to sa 10 pasmowe drogi i wiekszosc to przejazdy tunelem ale jednak...

~Andrzej 2006-08-31

Każda stolica Europy, poza Tiraną i Warszawą, ma węzeł autostradowy w kształcie ringu wokół stolicy. Czemu więc u nas mają być półśrodki ? Czy stolica nie może mieć węzła autostradowego ? A może w takim razie przenieśmy stolicę do Łodzi i tam zróbmy węzeł autostradowy wykorzystując autostrady A1 i A2.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.