mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawskie inwestycje i remonty w 2011 r.

Warszawskie inwestycje i remonty w 2011 r.

Remonty torów tramwajowych, frezowania ulic, przebudowy sieci podziemnych, inwestycje drogowe i kolejowe – paleta niemal 2 tysięcy inwestycji infrastrukturalnych koncentruje się w Warszawie. W tym roku warszawscy kierowcy pojadą po kilku nowych wiaduktach, rozpocznie się także budowa kilku innych ważnych dróg, a ul. Nowowiejska odzyska swój blask.

Warszawskie inwestycje i remonty w 2011 r.
W tym roku zakończy się kilka dużych warszawskich inwestycji: węzeł Łopuszańska, połączenie Cybernetyki-17 Stycznia, budowa wiaduktów Andersa-Mickiewicza, budowa wiaduktów nad Kanałem Żerańskim. W końcu roku pierwsi kierowcy przejadą mostem Północnym na druga stronę Wisły. Rozpoczną się w terenie budowy ul. Nowolazurowej (od Alej Jerozolimskich do ul. Chrościckiego), wiaduktów na ul. Marsa nad torami kolejowymi (od ul. Naddnieprzańskiej do ul. Żołnierskiej), odcinka ul. Górczewskiej przy granicy miasta.

Kontynuowane będą prace przy budowie centralnego odcinka II linii metra. Przypomnijmy, że złożone zostały wnioski o wydanie pozwoleń na budowę wszystkich stacji, a w dwóch miejscach trwa już budowa szybów startowych (Rondo Daszyńskiego i Powiśle). Wykonawca centralnego odcinka opracowuje w tej chwili projekty organizacji ruchu na czas budowy stacji Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Stadion, Dworzec Wileński.

– Tradycyjnie już cały pakiet inwestycji poprawiających jakość komunikacji miejskiej przygotowały Tramwaje Warszawskie – mówi Wiesław Witek, dyrektor Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym – Razem z remontem torowiska tramwajarze zrewitalizują ulicę Nowowiejską.  Inne remonty tramwajowe to min. prace na skrzyżowaniu ulic Nowowiejska/al. Niepodległości, modernizacja trasy Dworzec Wileński – Stadion Narodowy – rondo Waszyngtona. Budowana będzie także zupełnie nowa trasa tramwajowa w ul. Powstańców Śląskich od ul. Górczewskiej do ul. Radiowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Hyundai i40 – pierwsze zdjęcia

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~krajan 2011-02-13

seoka 100%

~obserwator 2011-02-10

do astrolog i machine- zapraszam do Wrocławia!!! Tutaj co czwarta jeszcze ulica to przedwojenna kostka- tzw: "kocie łby".

~autobahner 2011-02-10

seoka- coś ci się chyba pomyliło- w kwestii budowy dróg ja pamiętam rządy PIS-u jako największą katastofę, jaka mogła się Polsce przydarzyć. Wstrzymywane umowy z AWSA i GTC, a także brak postępów w przygotowaniach budowy warszawskiego odcinka A2 są tego dobitnym przykładem!!!

~seoka 2011-02-10

@SloganSzu - biadolisz głupoty. Ja czekam aż PIS i normalność do Polski wróci. Bo PO się nie sprawdziło. Wielkie bezrobocie, złodziejstwo i zniszczona gospodarka.

~kos 2011-02-10

"prawie Zachód" ? LOL NO PRAWIE :D W Polsce wszystko jest prawie dobre, na czele z rządem PO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.