mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Warszawskie wylotówki do remontu

Warszawskie wylotówki do remontu

W latach 2006-2008 Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczy blisko 900 mln zł na remonty i modernizację dróg na Mazowszu. W najbliższych dwóch latach przebudowane zostaną 63 odcinki dróg o długości ponad 730 km. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na modernizację dróg wylotowych z Warszawy i wokół stolicy.

Warszawskie wylotówki do remontu

"Szczególnie zależy nam na udrożnieniu dróg wychodzących z Warszawy oraz tworzących pierścień wokół stolicy. Prawie połowa środków przekazanych na inwestycje drogowe zostanie wykorzystana w tym regionie" - powiedział marszałek, Adam Struzik.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zarządza siecią dróg wojewódzkich o długości 2816 km. W latach 1999-2005 wyremontowano i zmodernizowano 782,2 km dróg. Do wykonania pozostało jeszcze blisko 1700 km. Stan techniczny pozostałych 1100 km dróg określony został jako dobry.

"Drogi wojewódzkie odgrywają są odciążeniem i uzupełnieniem dróg krajowych. W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym staramy się uwzględnić te drogi, na których jest największe natężenie ruchu. Przykładem może być droga do Węgrowa oraz droga do Puław - wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego" - powiedział Członek Zarządu, Jan Engelgard.

W bieżącym roku Zarząd Województwa Mazowieckiego złożył także 3 projekty o dofinansowanie inwestycji drogowych ze środków unijnych. Koszt przedsięwzięć wyniesie 123 mln zł, z czego 36,5 mln zł będzie stanowić wkład własny województwa. Aktualnie realizowanych jest 5 projektów drogowych, które są finansowane z funduszy unijnych. Ich wartość wynosi 160,9 mln zł.

W 2005 roku udało się przebudować i wyremontować 133 odcinki dróg o długości 282 km. Wartość inwestycji przekroczyła 140 mln zł, z czego 54 mln zł przeznaczono na remont 58 odcinków dróg o długości 100 km w regionie podwarszawskim.

Dzięki korekcie parametrów geometrycznych i poprawie nawierzchni dróg zmniejszą się koszty eksploatacji pojazdów, skróci się czas podróży, a przede wszystkim zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Modernizacja mazowieckich dróg zwiększy ich nośność i poprawi nawierzchnię. Usprawni połączenia komunikacyjne w ruchu lokalnym i krajowym. Rozbudowa tras komunikacyjnych przyczyni się do aktywizacji zawodowej mieszkańców peryferyjnych gmin na Mazowszu. Lepsze drogi przyczynią się także do rozwoju gospodarczego miast i gmin. Rozbudowa sieci dróg zwiększy atrakcyjność terenów poza Warszawą dla tworzenia nowych miejsc pracy.

Przeczytaj także:

Miliardowe plany w mazowieckim (2006-02-13)

Rewolucja w ruchu drogowym stolicy (2005-11-22)

Trasa Siekierkowska (2005-10-13)

 


Podobne wiadomości:

Miliardowe plany w mazowieckim

Miliardowe plany w mazowieckim

Polskie drogi 2006-02-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.