mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ważne trasy w Małopolsce

Ważne trasy w Małopolsce

22 stycznia odbyło się spotkanie przedstawicieli GDDKiA i małopolskich samorządowców. Tematem był rozwój infrastruktury drogowej w tym budowy autostrady A4, północnej obwodnicy Krakowa i ‘Zakopianki’.

Ważne trasy w Małopolsce

Uczestnicy spotkania po kolei omówili inwestycje Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na drogach krajowych w Małopolsce. Priorytetową inwestycją jest budowa autostrady A4 pomiędzy Krakowem a Tarnowem. Właśnie kończy się postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę pierwszego odcinka od węzła Wielicka do węzła Szarów. Dla kolejnego odcinka Szarów – Krzyż projektant przygotowuje materiały do wniosku o decyzję środowiskową.

Przedmiotem rozmów była także północna obwodnica Krakowa, którą kilka lat temu GDDKiA była zmuszona usunąć ze swoich planów z uwagi na ogromny opór społeczny. W związku z ówczesnymi protestami mieszkańców gmin Michałowice i Zielonki, przebieg drogi ekspresowej S7 został zmieniony i będzie ona poprowadzona po wschodniej stronie Krakowa.
 
Następnie przedstawiciele GDDKiA przekazali informację o postępach prac nad budową i modernizacją „Zakopianki”. Tutaj wszystko odbywa się według planu, oprócz jednego odcinka: Szaflary – Biały Dunajec, gdzie nie dzieje się nic z powodu protestu mieszkańców sterowanych przez wójta. Dyrektor Rapciak zasugerował stworzenie forum subregionalnego na Podhalu, które rozważyłoby, jaki układ drogowy najlepiej rozwiąże potrzeby komunikacyjne tego regionu.

Samorządowcy przedstawili GDDKiA projekt przebudowy zjazdów z A4 w sąsiedztwie lotniska w Balicach. GDDKiA poparła pomysł przebudowy, której efektem byłoby uporządkowanie układu komunikacyjnego lotniska i usprawnienie dojazdu do portu lotniczego.

W opinii drogowców głównym czynnikiem hamującym rozbudowę dróg są m.in. przedłużające się procesy uzyskiwania decyzji środowiskowych – na opinię ministra środowiska niezbędną wojewodzie do wydania decyzji czeka się nawet rok. Kolejnym jest złe prawo w postaci ustawy o zamówieniach publicznych, które umożliwia oferentom wydłużanie postępowania przetargowego w nieskończoność.
 
Przeczytaj także:

Za dwa lata A1 Sośnica – Bełk (2007-01-22)

Miliardowy budżet Małopolski (2007-01-22)

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Miliardowy budżet Małopolski

Miliardowy budżet Małopolski

Polskie drogi 2007-01-22

Za dwa lata A1 Sośnica – Bełk

Za dwa lata A1 Sośnica – Bełk

Polskie drogi 2007-01-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.