mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wbiją łopaty pod obwodnicę Zbąszynka

Wbiją łopaty pod obwodnicę Zbąszynka

2 listopada rusza budowa północnej obwodnicy Zbąszynka (pojezierze lubuskie). Wykonawcą prac pierwszego etapu jest firma San-bud. Prace wyniosą 5,9 mln zł i zakończą się wiosną 2011 r. W planach jest też budowa drugiej części obwodnicy.

Wbiją łopaty pod obwodnicę Zbąszynka
W ramach inwestycji I etapu powstanie zupełnie nowa droga o długości 2,3 km. Zacznie się od wiaduktów kolejowych przy cmentarzu komunalnym, dalej pójdzie koło Bronikowa, wpinając się w drogę powiatową Zbąszynek - Dąbrówka. Koszt robót wyniesie 5,880 mln zł.

Samorząd dąży jednak do stworzenia pełnej obwodnicy Zbąszynka liczącej łącznie 4 km. Cała trasa ma się zaczynać przy skrzyżowaniu z trasą wojewódzką nr 302 i okrążać duży, znany w regionie zakład pracy - Swedwood. Wielki ruch pojazdów związany ze Swedwoodem stał się istotnym powodem rozpoczęcia inwestycji drogowej – informuje Gazeta Lubuska.

Gmina jest przygotowana na drugi etap obwodnicy (liczący 1,7 km), który połączy odcinek I etapu z drogą wojewódzką nr 302. Koszt drugiego odcinka szacowany jest na ok. 2,5 - 3 mln zł, a czas realizacji określa się w granicach 2010-11 r.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~do dociekliwy 2009-11-03

a pojedz tam misiu w wakacje a zrozumiesz ze to wazna droga. No chyba ze ty spedzasz je w stodole i dlatego o nią pytasz ...

~Dociekliwy 2009-11-02

A co z obwodnicą Pcimia Dolnego i obwodnicą stodoły w Błotach Małych?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando