mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wbito łopaty pod węzeł autostradowy "Stryków"

Wbito łopaty pod węzeł autostradowy "Stryków"

23 czerwca pod Strykowem ruszyła budowa węzła autostradowego. Przetną się w tym miejscu dwie główne arterie kraju; autostrada A-1 i A-2. To jeden z dwóch podobnych obiektów, drugi nieco większy jest w okolicy Gliwic, gdzie "spotkały się" autostrady A-1 i A-4.

Wbito łopaty pod węzeł autostradowy
Węzeł w podłódzkim Strykowie będzie zajmował niemal 130 hektarów powierzchni, w jego obrębie znajdzie się pięć kilometrów autstrady A-1, około dwóch kilometrów autostrady A-1 i blisko 18 kilometrów łącznic! Aby powstał tak imponujący obiekt konieczne będzie zużycie sześciu tysięcy ton stali zbrojeniowej, blisko 56 tysięcy ton betonu i około 240-tu tysięcy ton mas bitumicznych.

Jak deklaruje wykonawca na placu budowy będzie codziennie około trzystu ludzi. Kosz przedsięwzięcia to ponad 300 milionów złotych. Wykonwcą jest BUDIMEX z Warszawy. Zakończenie prac ma nastąpić z końcem listopada przyszłego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

sajmon 2010-07-12

Na początku pojawia się wątek czeski, politycznie, ale nawiążę do niego.Ostatnio miałem - zae tak zażartuję - przyjemność podróżowania po czeskich drogach. Autostrada od strony Bratysławy (granicy ze Słowacją) do Brna: teoretycznie jest. Tak naprawdę można jechać lewym pasem, ale nie 130 jak na znakach, prawy to schody jak nasza A4 przed remontem. Drogi kategorii naszych krajowych/ wojewódzkich: słaba nawierzchnia, praktycznie niewidoczne pasy. Praktycznie niemozliwa jazda nocą. Droga potrafi zmienić się z nienacka w jakąś wąską dróżkę, skręcająca pod kątem 90 i więcej stopni . Oznakowanie pozostawia wiele do życzenia. Brakuje słupków przydrożnych. Po wjechaniu do Polski nasza ósemka wydaje się - mimo wszystkich wad - drogą 10 razy wyższej kategorii. Zaletą czeskich dróg jest chyba to, że kierowcy jeżdżą po nich wolniej. Na drodze za Kudową zaczął się już wyścig.

~do j 2010-07-01

Wypada sprawdzić zanim zacznie się pisać. A1 od granicy do Pyrzowic w budowie. Od Gdańska do Grudziądza istnieje, od Grudziądza do Łodzi w budowie. A2 od granicy do Nowego Tomyśla w budowie. Od Nowego Tomyśla do Strykowa istnieje. Więc ten środek czas najwyższy zacząć!

~i 2010-07-01

witam mogliby zaczac od granicy ???a nie gdzies sobie zaczeli w srodku

sadlonbielsko 2010-06-29

POLITYCY WON z forum budowlańców - inne forum jest dla laików i amatorów budownictwa drogowego

~ja 2010-06-28

Komuś chyba przeszkadza, że coś się buduje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq Scout – premiera
Skoda Karoq Scout – premiera
Na salonie samochodowym w Paryżu jesienią tego roku Skoda zaprezentuje kolejny uterenowiony model z serii Scout. Oto nowa Skoda Karoq Scout.