mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wciąż nie wiadomo kto wybuduje A2

Wciąż nie wiadomo kto wybuduje A2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o przedłużeniu negocjacji dotyczących budowy 90 km odcinka autostrady A2 Stryków – Konotopa. Rozmowy prowadzone z dwoma inwestorami prywatnymi mają się zakończyć do 28 lutego bieżącego roku.

Wciąż nie wiadomo kto wybuduje A2
Formalnie 31 stycznia bieżącego roku upłynął termin ważności ofert w postępowaniu dotyczącym budowy i eksploatacji 90 km fragmentu autostrady A2 ze Strykowa koło Łodzi do podwarszawskiej Konotopy w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. Do tego dnia miały zatem zakończyć się negocjacje prowadzone od października ubiegłego roku z dwoma firmami zainteresowanymi realizacją inwestycji.

Okazało się jednak, że jeszcze nie poznamy wykonawcy tej trasy. Prowadzone od dłuższego czasu rozmowy, doprowadziły do istotnego zbliżenia stanowisk strony publicznej i prywatnych oferentów ubiegających się o kontrakt na ten odcinek autostrady, jednak niektóre zapisy umowy wymagają doprecyzowania.

W związku z tym negocjacje w tej sprawie zostały przedłużone o miesiąc (do 28 lutego 2009 roku). Obaj oferenci, czyli Autostrada Mazowsze S.A. i Autostrada Południe S.A. wyrazili gotowość przedłużenia ważności swoich ofert i tym samym do kontynuowania negocjacji. Najpóźniej do 6 lutego 2009 roku obie spółki powinny dostarczyć formalne potwierdzenie zgody na przedłużenie ważności ofert.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Remek 2009-02-04

Myśleć, chyba chodziło Ci o metro... Choć to też już prawie nieaktualne, bo po 25 latach memłania w końcu z dumą i wielką pompą dwumilionowe miasto stołeczne Warszawa sfinalizowało w XXI wieku budowę pierwszej linii. W sprawie drugiej wolę się nie wypowiadać... W każdym razie mamy już pierwszą klęskę inwestycyjną, metro nie dojedzie na Stadion Narodowy podczas EURO 2012. Na kolejną klęskę zanosi się w kwestii A-2, co jeszcze...? Co do autostrad, jestem pewien, że są w Europie stolice, do których żadna autostrada nie prowadzi, ale nie jest to dla nas zaszczytne grono.

~Remek 2009-02-03

Niestety...

~myśleć 2009-02-03

Jedynymi stolicami w Europie bez autostrad to Tirana i Warszawa.

~mil1231@gazeta.pl 2009-02-03

Remek, masz rację niestety..

~Remek 2009-02-03

Budowa tego odcinka A-2 to haniebny przykład polskiej niekompetencji i lekceważenia interesu publicznego przez wszystkie kolejne ekipy rządzące. Ktoś powie, że się ekscytuję i przesadzam, ale moim zdaniem to wręcz godzi w naszą rację stanu! Jak można pozwalać, żeby stolica "cywilizowanego państwa" tak długo była odcięta od europejskiej sieci dróg szybkiego ruchu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Obwodnica Kościerzyny już otwarta
Obwodnica Kościerzyny już otwarta
W niedzielę otwarto dla ruchu samochodowego obwodnicę Kościerzyny. Budowa odcinka o długości 7,6 km trwała dwa lata i kosztowała ok. 230 mln zł. Dzięki nowej trasie uda się wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum od południowej strony.