mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wciąż nie wiadomo kto wybuduje A2

Wciąż nie wiadomo kto wybuduje A2

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o przedłużeniu negocjacji dotyczących budowy 90 km odcinka autostrady A2 Stryków – Konotopa. Rozmowy prowadzone z dwoma inwestorami prywatnymi mają się zakończyć do 28 lutego bieżącego roku.

Wciąż nie wiadomo kto wybuduje A2
Formalnie 31 stycznia bieżącego roku upłynął termin ważności ofert w postępowaniu dotyczącym budowy i eksploatacji 90 km fragmentu autostrady A2 ze Strykowa koło Łodzi do podwarszawskiej Konotopy w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. Do tego dnia miały zatem zakończyć się negocjacje prowadzone od października ubiegłego roku z dwoma firmami zainteresowanymi realizacją inwestycji.

Okazało się jednak, że jeszcze nie poznamy wykonawcy tej trasy. Prowadzone od dłuższego czasu rozmowy, doprowadziły do istotnego zbliżenia stanowisk strony publicznej i prywatnych oferentów ubiegających się o kontrakt na ten odcinek autostrady, jednak niektóre zapisy umowy wymagają doprecyzowania.

W związku z tym negocjacje w tej sprawie zostały przedłużone o miesiąc (do 28 lutego 2009 roku). Obaj oferenci, czyli Autostrada Mazowsze S.A. i Autostrada Południe S.A. wyrazili gotowość przedłużenia ważności swoich ofert i tym samym do kontynuowania negocjacji. Najpóźniej do 6 lutego 2009 roku obie spółki powinny dostarczyć formalne potwierdzenie zgody na przedłużenie ważności ofert.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Remek 2009-02-04

Myśleć, chyba chodziło Ci o metro... Choć to też już prawie nieaktualne, bo po 25 latach memłania w końcu z dumą i wielką pompą dwumilionowe miasto stołeczne Warszawa sfinalizowało w XXI wieku budowę pierwszej linii. W sprawie drugiej wolę się nie wypowiadać... W każdym razie mamy już pierwszą klęskę inwestycyjną, metro nie dojedzie na Stadion Narodowy podczas EURO 2012. Na kolejną klęskę zanosi się w kwestii A-2, co jeszcze...? Co do autostrad, jestem pewien, że są w Europie stolice, do których żadna autostrada nie prowadzi, ale nie jest to dla nas zaszczytne grono.

~Remek 2009-02-03

Niestety...

~myśleć 2009-02-03

Jedynymi stolicami w Europie bez autostrad to Tirana i Warszawa.

~mil1231@gazeta.pl 2009-02-03

Remek, masz rację niestety..

~Remek 2009-02-03

Budowa tego odcinka A-2 to haniebny przykład polskiej niekompetencji i lekceważenia interesu publicznego przez wszystkie kolejne ekipy rządzące. Ktoś powie, że się ekscytuję i przesadzam, ale moim zdaniem to wręcz godzi w naszą rację stanu! Jak można pozwalać, żeby stolica "cywilizowanego państwa" tak długo była odcięta od europejskiej sieci dróg szybkiego ruchu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.