mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Elbląg-Wschód

Węzeł Elbląg-Wschód

W połowie sierpnia zakończy się przebudowa węzła transportowego Elbląg-Wschód. Będzie on ważnym elementem modernizowanej infrastruktury drogowej a wraz z nowobudowanym przejściem Grzechotki-Mamonowo II będzie stanowił najkrótszą drogę z zachodu na wschód Europy.

Węzeł Elbląg-Wschód

Przetarg na wykonanie projektu węzła Elbląg - Wschód wygrała firma Transprojekt z Gdańska. Natomiast wykonaniem prac budowlanych zajęła się firma Skanska. Inwestor czyli GDDKiA na budowę węzła wyda 6,8 mln eur. Projekt w dużej części (75%) finansowany jest z funduszy unijnych.

Realizowane przedsięwzięcie obejmowało m.in. budowę dwupoziomowego skrzyżowania drogowego, budowę trzech wiaduktów oraz przebudowę jednego już istniejącego oraz budowę przyległych odcinków dróg krajowych nr 7 i nr 22 wraz ze zjazdami o łącznej długości 3,8 km.

Węzeł transportowy Elbląg - Wschód na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 7 i 22 to część rozwiązania komunikacyjnego, obejmującego przebudowę drogi nr 7 na odcinku Jazowa - Elbląg oraz przebudowę drogi nr 22 od Elbląga do przejścia granicznego w Grzechotkach, które pozwoli na skrócenie czasu podróży z krajów Unii Europejskiej, a także z Gdańska i Elbląga do Obwodu Kaliningradzkiego.

TU przeczytasz więcej na temat przebudowy drogi nr 7 Jazowa-Elbląg

 


Podobne wiadomości:

Szczęśliwa siódemka

Szczęśliwa siódemka

2005-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.