mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Elbląg-Wschód

Węzeł Elbląg-Wschód

W połowie sierpnia zakończy się przebudowa węzła transportowego Elbląg-Wschód. Będzie on ważnym elementem modernizowanej infrastruktury drogowej a wraz z nowobudowanym przejściem Grzechotki-Mamonowo II będzie stanowił najkrótszą drogę z zachodu na wschód Europy.

Węzeł Elbląg-Wschód

Przetarg na wykonanie projektu węzła Elbląg - Wschód wygrała firma Transprojekt z Gdańska. Natomiast wykonaniem prac budowlanych zajęła się firma Skanska. Inwestor czyli GDDKiA na budowę węzła wyda 6,8 mln eur. Projekt w dużej części (75%) finansowany jest z funduszy unijnych.

Realizowane przedsięwzięcie obejmowało m.in. budowę dwupoziomowego skrzyżowania drogowego, budowę trzech wiaduktów oraz przebudowę jednego już istniejącego oraz budowę przyległych odcinków dróg krajowych nr 7 i nr 22 wraz ze zjazdami o łącznej długości 3,8 km.

Węzeł transportowy Elbląg - Wschód na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 7 i 22 to część rozwiązania komunikacyjnego, obejmującego przebudowę drogi nr 7 na odcinku Jazowa - Elbląg oraz przebudowę drogi nr 22 od Elbląga do przejścia granicznego w Grzechotkach, które pozwoli na skrócenie czasu podróży z krajów Unii Europejskiej, a także z Gdańska i Elbląga do Obwodu Kaliningradzkiego.

TU przeczytasz więcej na temat przebudowy drogi nr 7 Jazowa-Elbląg

 


Podobne wiadomości:

Szczęśliwa siódemka

Szczęśliwa siódemka

2005-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech