mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Jarosław Zachód udostępniony kierowcom

Węzeł Jarosław Zachód udostępniony kierowcom

Kierowcy mogą już korzystać z węzła autostradowego - Jarosław Zachód. Dzięki wybudowaniu i oddaniu do ruchu węzła Jarosław Zachód na skrzyżowaniu A4 z istniejącą drogą DK4 możliwy stanie się przejazd 25-kilometrowym odcinkiem autostrady od węzła Jarosław Zachód do węzła Przemyśl

Węzeł Jarosław Zachód udostępniony kierowcom
Wykonawcą prac był Polimex Mostostal, który zrealizował węzeł w ramach budowy odcinka A4 Rzeszów - Jarosław. Przypomnijmy, w maju br. oddano do ruchu 18 z 25 km odcinka A4 w. Jarosław Zachód – w. Przemyśl. Jednak brak węzła Jarosław Zachód, który był realizowany w ramach sąsiedniego kontraktu nie pozwalał na przejazd całym odcinkiem. Obecnie dzięki wybudowaniu i oddaniu do ruchu węzła Jarosław Zachód na skrzyżowaniu A4 z istniejącą drogą DK4 możliwy stanie się przejazd 25-kilometrowym odcinkiem autostrady od węzła Jarosław Zachód do węzła Przemyśl w niecałe 20 minut. Pozwoli to przede wszystkim na usprawnienie ruchu pasażerskiego i towarowego kierującego się na przejścia graniczne.

Węzeł Jarosław Zachód ma kształt podwójnej trąbki. Całkowita długość węzła wraz z odcinkiem autostrady A4 oraz przebudowanym odcinkiem DK4 wynosi ok. 7 km. W skład węzła i DK4 wchodzą 4 obiekty mostowe. W celu podwyższenia poziomu bezpieczeństwa ruch na węźle rozprowadzany jest za pośrednictwem 9 łącznic. Po północnej stronie autostrady A4 znajduje się Stacja Poboru Opłat (SPO) na 6 stanowisk. Między autostradą, łącznicami węzła a DK4 zlokalizowany jest Obwód Utrzymania Autostrady (OUA).
Tematy w artykule: podkarpackie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?