mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Jarosław Zachód udostępniony kierowcom

Węzeł Jarosław Zachód udostępniony kierowcom

Kierowcy mogą już korzystać z węzła autostradowego - Jarosław Zachód. Dzięki wybudowaniu i oddaniu do ruchu węzła Jarosław Zachód na skrzyżowaniu A4 z istniejącą drogą DK4 możliwy stanie się przejazd 25-kilometrowym odcinkiem autostrady od węzła Jarosław Zachód do węzła Przemyśl

Węzeł Jarosław Zachód udostępniony kierowcom
Wykonawcą prac był Polimex Mostostal, który zrealizował węzeł w ramach budowy odcinka A4 Rzeszów - Jarosław. Przypomnijmy, w maju br. oddano do ruchu 18 z 25 km odcinka A4 w. Jarosław Zachód – w. Przemyśl. Jednak brak węzła Jarosław Zachód, który był realizowany w ramach sąsiedniego kontraktu nie pozwalał na przejazd całym odcinkiem. Obecnie dzięki wybudowaniu i oddaniu do ruchu węzła Jarosław Zachód na skrzyżowaniu A4 z istniejącą drogą DK4 możliwy stanie się przejazd 25-kilometrowym odcinkiem autostrady od węzła Jarosław Zachód do węzła Przemyśl w niecałe 20 minut. Pozwoli to przede wszystkim na usprawnienie ruchu pasażerskiego i towarowego kierującego się na przejścia graniczne.

Węzeł Jarosław Zachód ma kształt podwójnej trąbki. Całkowita długość węzła wraz z odcinkiem autostrady A4 oraz przebudowanym odcinkiem DK4 wynosi ok. 7 km. W skład węzła i DK4 wchodzą 4 obiekty mostowe. W celu podwyższenia poziomu bezpieczeństwa ruch na węźle rozprowadzany jest za pośrednictwem 9 łącznic. Po północnej stronie autostrady A4 znajduje się Stacja Poboru Opłat (SPO) na 6 stanowisk. Między autostradą, łącznicami węzła a DK4 zlokalizowany jest Obwód Utrzymania Autostrady (OUA).
Tematy w artykule: podkarpackie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.