mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Kielce Północ do poprawki

Węzeł Kielce Północ do poprawki

Wykonawca węzła Kielce Północ będzie musiał w ramach gwarancji naprawić usterki. Zrobi to na własny koszt jeszcze w tym miesiącu. Chodzi między innymi o korektę grubości nawierzchni na fragmencie łącznicy i usunięcie spękań, które ujawnili eksperci z kieleckiego oddziału GDDKiA. Prace rozpoczną się już 21 lipca, a potrwają do końca miesiąca.

Węzeł Kielce Północ do poprawki
Budowa węzła Kielce Północ u zbiegu drogi ekspresowej S7 i drogi krajowej nr 73 zakończyła się w drugiej połowie 2009 roku, co nie jest równoznaczne z zakończeniem samego kontraktu. Ten zgodnie z umową obejmuje jeszcze dwuletnią gwarancję, w czasie której wykonawca jest zobowiązany do usunięcia wszystkich usterek stwierdzonych przez inwestora czyli GDDKiA. Usterki zostały wykryte podczas odbioru technicznego prowadzonego po zakończeniu robót, a także podczas wnikliwej kontroli i badań przeprowadzanych regularnie, między innymi po okresach zimowych. Badania przeprowadzało Laboratorium Drogowe, które od początku roku działa w strukturach kieleckiego oddziału GDDKiA i czuwa nad jakością prac wykonywanych przy inwestycjach oraz remontach. Eksperci laboratorium stwierdzili między innymi inną niż w projekcie grubość warstwy nawierzchni na fragmencie jednej z lokalnych łącznic węzła Wiśniówka, spękania nawierzchni m.in. na drodze dojazdowej w Barczy, zalecili także poprawę nawierzchni przy dylatacjach na obiektach mostowych. Wykonawca został zobligowany do przedstawienia programu naprawczego i bezwzględnego usunięcia usterek do końca okresu gwarancyjnego – informuje GDDKiA.

Prace rozpoczną się już 21 lipca, a potrwają do końca miesiąca. Wykonawca zacznie od korekty grubości warstwy nawierzchni na łącznicy Kajetanów - Kielce węzła Wiśniówka. Łącznica ma być zamknięta w czwartek 21 lipca. Objazd do drogi S7 poprowadzony zostanie przez pobliski węzeł Barcza. W dniach 22,23 i 25 lipca wykonawca planuje naprawę nawierzchni na drodze dojazdowej w Barczy. Droga będzie zamknięta, a objazd poprowadzony zostanie drogą S7 przez węzeł Wiśniówka. W dniach 26-28 lipca planowane są prace w obrębie drogi S7 i nr 73 wymagające częściowego zawężenia pasów ruchu. Równolegle prowadzone będą prace przy dylatacjach na obiektach mostowych.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~mariusz 2011-08-25

w ramach gwarancji będziemy mieli taką łatanke na nowej drodze

~kazel 2011-07-24

dwuletnia gwarancja to śmiech na sali

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.