mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Kielce Północ do poprawki

Węzeł Kielce Północ do poprawki

Wykonawca węzła Kielce Północ będzie musiał w ramach gwarancji naprawić usterki. Zrobi to na własny koszt jeszcze w tym miesiącu. Chodzi między innymi o korektę grubości nawierzchni na fragmencie łącznicy i usunięcie spękań, które ujawnili eksperci z kieleckiego oddziału GDDKiA. Prace rozpoczną się już 21 lipca, a potrwają do końca miesiąca.

Węzeł Kielce Północ do poprawki
Budowa węzła Kielce Północ u zbiegu drogi ekspresowej S7 i drogi krajowej nr 73 zakończyła się w drugiej połowie 2009 roku, co nie jest równoznaczne z zakończeniem samego kontraktu. Ten zgodnie z umową obejmuje jeszcze dwuletnią gwarancję, w czasie której wykonawca jest zobowiązany do usunięcia wszystkich usterek stwierdzonych przez inwestora czyli GDDKiA. Usterki zostały wykryte podczas odbioru technicznego prowadzonego po zakończeniu robót, a także podczas wnikliwej kontroli i badań przeprowadzanych regularnie, między innymi po okresach zimowych. Badania przeprowadzało Laboratorium Drogowe, które od początku roku działa w strukturach kieleckiego oddziału GDDKiA i czuwa nad jakością prac wykonywanych przy inwestycjach oraz remontach. Eksperci laboratorium stwierdzili między innymi inną niż w projekcie grubość warstwy nawierzchni na fragmencie jednej z lokalnych łącznic węzła Wiśniówka, spękania nawierzchni m.in. na drodze dojazdowej w Barczy, zalecili także poprawę nawierzchni przy dylatacjach na obiektach mostowych. Wykonawca został zobligowany do przedstawienia programu naprawczego i bezwzględnego usunięcia usterek do końca okresu gwarancyjnego – informuje GDDKiA.

Prace rozpoczną się już 21 lipca, a potrwają do końca miesiąca. Wykonawca zacznie od korekty grubości warstwy nawierzchni na łącznicy Kajetanów - Kielce węzła Wiśniówka. Łącznica ma być zamknięta w czwartek 21 lipca. Objazd do drogi S7 poprowadzony zostanie przez pobliski węzeł Barcza. W dniach 22,23 i 25 lipca wykonawca planuje naprawę nawierzchni na drodze dojazdowej w Barczy. Droga będzie zamknięta, a objazd poprowadzony zostanie drogą S7 przez węzeł Wiśniówka. W dniach 26-28 lipca planowane są prace w obrębie drogi S7 i nr 73 wymagające częściowego zawężenia pasów ruchu. Równolegle prowadzone będą prace przy dylatacjach na obiektach mostowych.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~mariusz 2011-08-25

w ramach gwarancji będziemy mieli taką łatanke na nowej drodze

~kazel 2011-07-24

dwuletnia gwarancja to śmiech na sali

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.