mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Kielce na półmetku

Węzeł Kielce na półmetku

Dobiegają końca prace przy czterech wiaduktach powstających w ramach węzła Kielce Północ. Inwestycja realizowana od lipca ubiegłego roku, u zbiegu dróg krajowych nr 7 i 73, ma zostać w całości zrealizowana do końca czerwca 2009 roku.

Węzeł Kielce na półmetku
Budowany, na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 7 Warszawa – Kraków i nr 73 Kielce – Tarnów, węzeł Kielce Północ obejmuje ponad 7 km odcinek drogi krajowej nr 7 (planowana droga ekspresowa S7) i ponad 3 km odcinek drogi krajowej nr 73. Projekt zakłada dobudowę drugiej jezdni wzdłuż siódemki od Występy w stronę Kajetanowa. Na tym odcinku powstaje między innymi nowy wiadukt nad linią kolejową. Zaprojektowano również bezkolizyjny wyjazd na drogę krajową nr 7 w stronę Warszawy z trasy od Zagnańska. Będzie to możliwe dzięki budowie węzła w Barczy. Od tej miejscowości siódemka pobiegnie nowym mającym dwie jezdnie torem, omijającym Kajetanów, do najważniejszego dla inwestycji węzła w Wiśniówce z dwoma wiaduktami, z którego będzie można zjechać na obwodnicę Kielc lub na drogę krajową nr 73 w kierunku miasta.

Aktualnie dobiegają końca prace przy dostosowaniu mediów dla potrzeb inwestycji. Roboty przy przełożeniu linii energetycznych, telekomunikacyjnych, magistrali wodociągowych i gazociągowych zrealizowano już w 90 procentach. Dobiega również końca budowa czterech ważnych wiaduktów, czyli wiaduktu nad linia kolejową w Barczy, wiaduktu w ciągu drogi do miejscowości Gruszka nad trasą nr 7, wiaduktu w ciągu drogi gminnej nad drogą nr 7 na odcinku między Gruszką i Wiśniówką oraz wiaduktu na węźle Wiśniówka w relacji Kielce – Warszawa. Trwają również prace przy pozostałych obiektach inżynieryjnych. Budowana jest kładka dla pieszych nad drogą nr 7 miedzy Gruszką a Wiśniówką, wiadukt na węźle w Barczy oraz wiadukt nad łącznicą na węźle Wiśniówka w relacji Zagnańsk – Kielce. Wykonana została większość robót ziemnych pod nowe odcinki dróg.

Kończy się również budowa nowej wschodniej jezdni odcinka drogi krajowej nr 73. W czerwcu skierowany zostanie ruch na jezdnię wschodnią, aby drogowcy mogli wyremontować istniejącą jezdnię. Trwają też prace na nowych drogach dojazdowych do trasy, obsługujących ruch lokalny. Głównym wykonawcą robót na węźle Kielce Północ jest firma Strabag. Koszt inwestycji to około 200 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Audi Q7 - rozmiar XXL

auto motor i sport 0000-00-00

Można nim pojechać do ekskluzywnej restauracji, pościgać się na torze, obsłużyć przeprowadzkę, zjechać na leśną drogę. Czy w czasach, kiedy wypełnia się każdą rynkową niszę, auto tak uniwersalne jak Audi Q7 ma w ogóle rację bytu?

Komentuj:

~astrolog 2008-06-22

Na "Siodemce" naprawde wiele sie dzieje. Za chwile sie zacznie budowa obwodnicy Suchedniowa. Miejmy nadzieje, ze szybko sie zaczna przetargi na kolejne wazne odcinki. Najbardziej na odcinek od Checin do Jedrzejowa. Wazne tez, czy zaczna budowac dalej ekspresowke w kierunku Krakowa, odcinek od Skarzyska do Radomia i obwodnice Radomia. Tak trzymac.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.