mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Pustynia jeszcze w tym miesiącu

Węzeł Pustynia jeszcze w tym miesiącu

Na budowanej autostradzie A4 z Tarnowa do Dębicy trwają prace wykończeniowe na węźle Pustynia (malowanie oznakowania poziomego, montaż znaków, oświetlenia). Planowane oddanie węzła do ruchu przewidziano na koniec miesiąca.

Węzeł Pustynia jeszcze w tym miesiącu
W minionym tygodniu na autostradzie A4 kontynuowano układanie warstwy wiążącej WMS z asfaltu na trasie głównej oraz ułożono 3900[m2] warstwy ścieralnej SMA na węźle Pustynia (plac PWP). Prace prowadzono na 21 obiektach mostowych, w branżach kanalizacyjnych, telekomunikacyjnych i energetycznych.

Z kolei na odcinku Radymno-Korczowa autostrady A4 wykonywano prace w zakresie kolejnych warstw nasypów, warstwy konstrukcji nawierzchni trasy głównej m.in.  podbudowę z betonu asfaltowego oraz warstwę wiążącą z betonu asfaltowego WMS. Wykonawca w ramach prac na obiektach mostowych m.in. zabetonował płyty przejściowe na obiekcie WA-35 i kapy chodnikowe na obiekcie WD-49, układał izolację grubą na płytach pomostu obiektów WA-35 i E-51.

Na odcinku w. Rzeszów Wschód – w. Jarosław Zachód wykonawca prowadził prace na 13 obiektach mostowych, natomiast w branży drogowej prowadził roboty związane z profilowaniem, zagęszczaniem i wzmacnianiem nasypu autostradowego, wykonywaniem podbudowy pomocniczej oraz rozbiórką nasypu przeciążającego.
Tematy w artykule: podkarpackie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.