mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Pustynia jeszcze w tym miesiącu

Węzeł Pustynia jeszcze w tym miesiącu

Na budowanej autostradzie A4 z Tarnowa do Dębicy trwają prace wykończeniowe na węźle Pustynia (malowanie oznakowania poziomego, montaż znaków, oświetlenia). Planowane oddanie węzła do ruchu przewidziano na koniec miesiąca.

Węzeł Pustynia jeszcze w tym miesiącu
W minionym tygodniu na autostradzie A4 kontynuowano układanie warstwy wiążącej WMS z asfaltu na trasie głównej oraz ułożono 3900[m2] warstwy ścieralnej SMA na węźle Pustynia (plac PWP). Prace prowadzono na 21 obiektach mostowych, w branżach kanalizacyjnych, telekomunikacyjnych i energetycznych.

Z kolei na odcinku Radymno-Korczowa autostrady A4 wykonywano prace w zakresie kolejnych warstw nasypów, warstwy konstrukcji nawierzchni trasy głównej m.in.  podbudowę z betonu asfaltowego oraz warstwę wiążącą z betonu asfaltowego WMS. Wykonawca w ramach prac na obiektach mostowych m.in. zabetonował płyty przejściowe na obiekcie WA-35 i kapy chodnikowe na obiekcie WD-49, układał izolację grubą na płytach pomostu obiektów WA-35 i E-51.

Na odcinku w. Rzeszów Wschód – w. Jarosław Zachód wykonawca prowadził prace na 13 obiektach mostowych, natomiast w branży drogowej prowadził roboty związane z profilowaniem, zagęszczaniem i wzmacnianiem nasypu autostradowego, wykonywaniem podbudowy pomocniczej oraz rozbiórką nasypu przeciążającego.
Tematy w artykule: podkarpackie

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.