mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Szczecin Dąbie na A6 dla kierowców

Węzeł Szczecin Dąbie na A6 dla kierowców

Kierowcy podróżujący po zachodniopomorskich drogach mogą korzystać z węzła Szczecin Dąbie (Tczewska) w ciągu autostrady A6. Jest to nowe połączenie prawobrzeżnych dzielnic Szczecina i terenów inwestycyjnych z autostradą A6.

Węzeł Szczecin Dąbie na A6 dla kierowców
Kierowcy mogą korzystać z węzła Szczecin Dąbie (Tczewska) na autostradzie A6, który łączy z autostradą dzielnice Szczecina Dąbie i Wielgowo. Jest to inwestycja powiązana z realizowaną przez Miasto Szczecin budową ulicy Nowoprzestrzennej stanowiącej dojazd do węzła oraz połączenie z terenami inwestycyjnymi Trzebusz – Dunikowo. Oddanie do ruchu tej inwestycji oznacza również zmiany w układzie komunikacyjnym - wjazd od strony miejscowości Wielgowo na węzeł Rzęśnica zostanie zamknięty, a łącznica na węźle Rzęśnica w kierunku Świnoujścia zostanie poszerzona do dwóch pasów ruchu.

W drugim etapie do końca lipca planowane jest zamknięcie skrzyżowania drogi S3 z ulicą Goleniowską, a do końca września wykonanie pasa włączenia na węźle Rzęśnica od strony DW 142 w kierunku na Szczecin. Dzięki temu przejazd przez odcinek, na którym często tworzą się korki w okresie wakacyjnym będzie płynniejszy i bezpieczniejszy. Budowa węzła rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku.

W ramach prowadzonych prac powstał węzeł typu półkoniczyna z dwoma wiaduktami nad autostradą, oraz przebudowano w 2 etapach wykonany z poniemieckich płyt betonowych odcinek autostrady o długości 2,7 km. Zadanie realizowano w porozumieniu z Miastem Szczecin, które wykonywało drogę stanowiącą dojazd do węzła.

W ramach realizowanych prac został wyburzony wiadukt w ciągu ulicy Tczewskiej. Powstał węzeł typu półkoniczyna z dwoma wiaduktami nad autostradą. Wybudowano łącznicę węzła, powstała ścieżka rowerowa w jego obrębie, przebudowano również w 2 etapach wykonany z pochodzących z lata 30 ubiegłego wieku płyt betonowych odcinek autostrady A6 długości około 2,7 kilometra. Prace kosztowały około 38 milionów złotych, w tym sam węzeł około 17 mln.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostradowy savoir-vivre

auto motor i sport 0000-00-00

Szybkich dróg przybywa, od niedawna można już wygodnie dojechać z Warszawy nad Bałtyk. Warto więc przypomnieć kilka zasad dobrego wychowania na autostradzie.  

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~warszawiak 2014-06-29

Cytuję: "W ramach prowadzonych prac powstał węzeł typu półkoniczyna z dwoma wiaduktami nad autostradą, oraz przebudowano w 2 etapach wykonany z poniemieckich płyt betonowych odcinek autostrady o długości 2,7 km." Koniec cytatu. Mój Boże, 2,7 km w 2-ch etapach. A ja będę powtarzać do znudzenia: jak długo jeszcze będzie trwała drogowa kompromitacja na tym odcinku A6? Kiedy wreszcie zostanie przebudowany cały "ogromny" parokilometrowy odcinek od węzła Kijewo do węzła Rzęśnica, oczywiście z przebudową w/w węzłów i dlaczego nie można tego było zrobić od razu za jednym zamachem? (czytaj przetargiem). Okres przebudowy całego polskiego 29 kilometrowego odcinka A6 od granicy do Rzęśnicy, a szczególnie wcześniej przeze mnie wymienionego odcinka Kijewo-Rzęśnica jest swoistym kuriozum na skalę światową.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.