mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Szczecin Dąbie na A6 dla kierowców

Węzeł Szczecin Dąbie na A6 dla kierowców

Kierowcy podróżujący po zachodniopomorskich drogach mogą korzystać z węzła Szczecin Dąbie (Tczewska) w ciągu autostrady A6. Jest to nowe połączenie prawobrzeżnych dzielnic Szczecina i terenów inwestycyjnych z autostradą A6.

Węzeł Szczecin Dąbie na A6 dla kierowców
Kierowcy mogą korzystać z węzła Szczecin Dąbie (Tczewska) na autostradzie A6, który łączy z autostradą dzielnice Szczecina Dąbie i Wielgowo. Jest to inwestycja powiązana z realizowaną przez Miasto Szczecin budową ulicy Nowoprzestrzennej stanowiącej dojazd do węzła oraz połączenie z terenami inwestycyjnymi Trzebusz – Dunikowo. Oddanie do ruchu tej inwestycji oznacza również zmiany w układzie komunikacyjnym - wjazd od strony miejscowości Wielgowo na węzeł Rzęśnica zostanie zamknięty, a łącznica na węźle Rzęśnica w kierunku Świnoujścia zostanie poszerzona do dwóch pasów ruchu.

W drugim etapie do końca lipca planowane jest zamknięcie skrzyżowania drogi S3 z ulicą Goleniowską, a do końca września wykonanie pasa włączenia na węźle Rzęśnica od strony DW 142 w kierunku na Szczecin. Dzięki temu przejazd przez odcinek, na którym często tworzą się korki w okresie wakacyjnym będzie płynniejszy i bezpieczniejszy. Budowa węzła rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku.

W ramach prowadzonych prac powstał węzeł typu półkoniczyna z dwoma wiaduktami nad autostradą, oraz przebudowano w 2 etapach wykonany z poniemieckich płyt betonowych odcinek autostrady o długości 2,7 km. Zadanie realizowano w porozumieniu z Miastem Szczecin, które wykonywało drogę stanowiącą dojazd do węzła.

W ramach realizowanych prac został wyburzony wiadukt w ciągu ulicy Tczewskiej. Powstał węzeł typu półkoniczyna z dwoma wiaduktami nad autostradą. Wybudowano łącznicę węzła, powstała ścieżka rowerowa w jego obrębie, przebudowano również w 2 etapach wykonany z pochodzących z lata 30 ubiegłego wieku płyt betonowych odcinek autostrady A6 długości około 2,7 kilometra. Prace kosztowały około 38 milionów złotych, w tym sam węzeł około 17 mln.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2014-06-29

Cytuję: "W ramach prowadzonych prac powstał węzeł typu półkoniczyna z dwoma wiaduktami nad autostradą, oraz przebudowano w 2 etapach wykonany z poniemieckich płyt betonowych odcinek autostrady o długości 2,7 km." Koniec cytatu. Mój Boże, 2,7 km w 2-ch etapach. A ja będę powtarzać do znudzenia: jak długo jeszcze będzie trwała drogowa kompromitacja na tym odcinku A6? Kiedy wreszcie zostanie przebudowany cały "ogromny" parokilometrowy odcinek od węzła Kijewo do węzła Rzęśnica, oczywiście z przebudową w/w węzłów i dlaczego nie można tego było zrobić od razu za jednym zamachem? (czytaj przetargiem). Okres przebudowy całego polskiego 29 kilometrowego odcinka A6 od granicy do Rzęśnicy, a szczególnie wcześniej przeze mnie wymienionego odcinka Kijewo-Rzęśnica jest swoistym kuriozum na skalę światową.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.