mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Turzno na koniec marca

Węzeł Turzno na koniec marca

Węzeł "Turzno" zostanie otwarty dla ruchu pod koniec marca. Prace budowlane i wykończeniowe przy drodze dojazdowej do węzła "Turzno” są już zakończone - podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Węzeł Turzno na koniec marca
Uruchomienie położonego na północ od Torunia węzła "Turzno" wymagało wybudowania dwukilometrowego połączenia z drogą krajową nr 15, co kosztowało niespełna 19 mln zł. W ramach inwestycji zbudowano także ponad trzy km dróg serwisowych, rondo w okolicy wsi Gronowo i wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej oraz przepusty drogowe, przejścia dla płazów i małych ssaków.
 
Otwarcie węzła "Turzno" pozwoli kierowcom z Torunia i okolic znacznie skrócić drogę w kierunku Trójmiasta. Dotychczas, aby dojechać autostradą na północ, musieli oni kierować się na południowy wschód, do węzła w Lubiczu i w związku z tym znacznie nadkładać drogi.
 
Węzeł "Turzno" będzie jedenastym tego typu obiektem na 152-kilometrowym odcinku autostrady A1 między Rusocinem koło Gdańska a Toruniem.
 

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.