mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Węzeł Żnin, który miał powstać w późniejszym terminie, będzie jednak realizowany wraz budową całej drogi ekspresową S5 w woj. kujawsko-pomorskim.

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano
Na przyśpieszenie prac wpływ miały wszystkim planowane do realizacji przez Zarząd Dróg Wojewódzkich inwestycje przy drodze wojewódzkiej nr 251 odcinek Żnin – Wągrowiec. Połączenia drogi wojewódzkiej z drogą ekspresową w Żninie pozwoli bowiem ograniczyć ruch tranzytowy na osi wschód – zachód oraz pozwoli ominąć kierowcom główne ulice miasta ( Ogrodową, Browarową i Aliantów, w tym  bardzo wąskie skrzyżowania ulic Kościuszki, Aliantów i Mickiewicza)

O budowie węzła zdecydowała też inwestycja planowana przez Państwową Straż Pożarną, związana z budową nowoczesnej komendy przy ulicy Dąbrowskiego w Żninie. Na dachu budynku planowane jest lądowisko dla helikopterów pogotowia ratunkowego. Budowa węzła Żnin ma przyspieszyć i ułatwić w przyszłości, działania służb ratowniczych na tym odcinku drogi ekspresowej.

Podobne wiadomości:

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej ekspresówek 2+1

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej...

Polskie drogi 2016-01-07

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport