mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Węzeł i obwodnica na DK 3 czeka na przetarg

Węzeł i obwodnica na DK 3 czeka na przetarg

Pozwolenie na budowę węzła Parłówko wraz z obwodnicą miejscowości Troszyn oraz Ostromice, w ciągu drogi krajowej nr 3 wydał wojewoda zachodniopomorski. Decyzja otrzymała klauzulę natychmiastowej wykonalności, dzięki czemu GDDKiA może ogłosić przetarg na wykonanie inwestycji.

Węzeł i obwodnica na DK 3 czeka na przetarg
W ramach wartej ok. 210 mln zł inwestycji zbudowane zostanie prawie 12 km drogi krajowej nr 3: jednojezdniowy odcinek - przez Troszyn, dwujezdniowy - pomiędzy Troszynem i Ostromicami oraz dwupoziomowy węzeł drogowy „Parłówko”. Dodatkowo wybudowane zostaną wiadukt i kładka nad projektowaną drogą krajową nr 3, most nad rzeką Grzybnicą, wiadukt nad linią kolejową Szczecin Dąbie-Świnoujście oraz przejazd nad drogą ekspresową w Ostromicach.
 
Przebudowana zostanie infrastruktura techniczna kolidująca z projektowanym przedsięwzięciem. Powstaną też drogi zbiorcze - obsługujące tereny przyległe, ekrany dźwiękochłonne, zieleń izolująca, przejścia dla małych zwierząt, kanalizacja deszczowa i oświetlenie drogi.
 
Realizacja inwestycji znacznie poprawi bezpieczeństwo dojazdu nad morze, wyprowadzi ruch tranzytowy z Troszyna i Ostrowic oraz usprawni połączenie drogowe do portów w Świnoujściu i Szczecinie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW M3 - wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Citroen DS3 oficjalnie!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~DROGOWIEC 2009-08-07

NIE NARZEKAJCIE SPIEPRZYMY TEZ INNE INWESTYCJE @ WAŻNE ZE KASA SIE LEJE POTOKAMI Z UNII I WOGÓLE NA RA !

~sz1 2009-08-06

Informacja jest mętnie zredagowana, a mapka to zaledwie 1\ 3 inwestycji. Nowa droga S 3 omijająca Ostromice Parłówko i Troszyn będzie dwujezdniowa i pobiegnie nowym śladem na południe od istniejącej drogi, natomiast stara S3 od Ostromic do Troszyna zostanie zmodernizowana i rozprowadzi ruch do Kamienia Pom. i Golczewa. Zostanie połączona z nową, węzłem bezkolizyjnym, następnie rondo i wiadukt nad linią kolejową do Kamienia Pom.

~Domin 2009-08-06

A najlepsza drogą na Euro 2012 będzie pas wjazdowy od Olszyny do Wrocławia! Może uda się im go wybudowac na nowo bo na obecnej drodze to resory maja dobry test. Zazdroszczę Polsce południowej tempa budwy dróg , na Pomorzuy to w 2035 roku będziemy mieli prace projektowe na S-6. A szkoda.

~g1 2009-08-06

Już za kilka dni autostradowe połączenie z Niemcami (i resztą Europy Zachodniej) uzyskają Wrocław, Kraków i cała Metropolia Silesia (ze stadionem w Chorzowie), osłabiając ten atut Szczecina.

~romek 2009-08-06

tam wczesniej jest A6 oraz odcinek do wezła Rzesnica który wymaga gruntownego remontu bardzo wolno ida tutaj decyzje o modernizacji tego odcinka.Gdyby Szczecin organizował Euro 2012 sprawy budowy autostrady potoczyły sie szybciej.Ale cóz kto tam w Warszawie pamieta o tych stronach .Szcecin posiada jako jedyne miasto połaczenie autostradowe z niemcami za posrednictwem A6 .Budowa S3 to ta w kierunku A2 konczy sie juz za rok.Lotnisko miedzynarodowe Goleniów z dobrym dojazdem.Siec hotelowa rozwinieta az do samego Wybrzeza Bałtyku.połaczenie promowe z Skandynawią.Moze Ukraincy sie wysypią i będzie szansa.Wtedy szybko autostrada jeszcze do Gdanska moze stara berlinka.Miasto znane i pekne z parad zaglowców.Na nabrzezach mozna zainstalowac wiele statków pasazerskich wspomagajacych siec hotelowa .Najlepsze miasto do tego celu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.