mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wiadoma-niewiadoma A2

Wiadoma-niewiadoma A2

Autostrada Wielkopolska w ciągu najbliższych dni przedstawi skorygowane Studium Aktualizacji Ruchu (tzn. prognozowane natężenie ruchu) na ww. odcinku autostrady A-2, a także propozycje harmonogramu działań na drugie półrocze 2006 roku w związku z budową odcinka Świecko - Nowy Tomyśl.

Wiadoma-niewiadoma A2

2 czerwca br. Minister Transportu Jerzy Polaczek spotkał się z Zarządem Spółki Autostrada Wielkopolska S.A. Spotkanie związane było z przedstawieniem przez Zarząd Spółki Autostrada Wielkopolska stanu zaawansowania przygotowań do realizacji inwestycji, założeń modelu finansowania oraz zmian do decyzji o ustaleniu lokalizacji autostrady A-2 na odcinku Świecko - Nowy Tomyśl.

"Wierzymy, że dzisiejsze spotkanie stanowi początek merytorycznej współpracy, która pozwoli w przeciągu kilku miesięcy uzgodnić podstawowe kwestie i rozpocząć budowę autostrady A2 do Świecka przez spółkę Autostrada Wielkopolska. Efektem będzie oddanie tego odcinka do użytku do końca 2009 roku, z korzyścią dla kierowców i rozwoju gospodarczego całego kraju" - Andrzej Patalas, prezes zarządu spółki AW S.A.

W 1997 roku Autostrada Wielkopolska SA zawarła z Rządem RP Umowę Koncesyjną na budowę i eksploatację autostrady płatnej na odcinku pomiędzy Świeckiem a Koninem. Cały ten 255 km odcinek został podzielony na dwa segmenty o oddzielnym finansowaniu - z Nowego Tomyśla do Konina (150 km) oraz ze Świecka do Nowego Tomyśla (105 km). Obecnie w eksploatacji znajduje się tzw. I segment A2 z Nowego Tomyśla do Konina. Na trasie Świecko - Nowy Tomyśl prace nie ruszają, ponieważ wciąż brakuje Zamknięcia Finansowego i porozumienia między Autostradą Wielkopolską i rządem na temat współudziału stron w finansowaniu inwestycji.

Przeczytaj także:

Premier o budowie A2 do Świecka (2006-05-10)

Autostradę czas budować (2006-01-02)


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~pamiętliwy 2006-07-25

jeśli się popatrzy na plany budowy A2 umieszczone na mapach z poprzednich lat, to gdzieś "zaginęły" po drodze planowane wcześniej węzły w Torzymiu, Łagowie oraz Myszęcinie, a patrząc z punktu widzenia mieszkanców i ruchu regionalnego, to węzeł na wysokości Trzciela byłby w sam raz... Niestety, budowa węzła to duży koszt, a więc najlepiej go pominąć, tak jak pominięto budowę jakiegokolwiek POBOCZA na odcinku Wrocław-Legnica, odnawianym właśnie przez państwo!!

~pedro_spd 2006-06-08

Ta odległość (60 km) wyszła tak duża bo chodziło o to by bez płacenia nikt się po autostradzie nie pałętał. Tylko między Świeckiem i Rzepinem będzie darmowy ruch. Może ktoś napisze kiedy otworzą A2 z Konina do Łodzi. Już dawno mieli skończyć (A.W. buduje od Konina do Dąbia) i nic. Ciekawe też czy z Koła do Konina będzie przejazd za free.

~drogowiec 2006-06-06

A moze ktos zwrocil uwage na projekt przygotowany przez wspaniala firme pt AWSA. Odleglosc miedzy dwoma sasiednimi zjazdami (Rzepin i Jordanowo) to 60 km!!! Czy w Europie sa takie autostrady? -nigdzie nie ma. Ona nie tylko nie przejmie ruchu lokalnego, ale i nawet duzej czesci regionalnego. AWSA chodzi tylko przejecie miedzynarodowych TIR-ow do ktorych i tak doplacac bedzie Krajowy Fundusz Drogowy (czyli my)

~astrolog 2006-06-05

Rzad nie ma wyjscia i bedzie sie musial dogadac z A.W. Rezygnacja z koncesji dla A.W. to kilka lat straconych. Podobnie bedzie z GTC (A1), poszarpia sie, pogryza i dogadaja. Szkoda tylko ze trzeba bedzie zdrowo bulic za przejazd, bo A.W i GTC na pewno nas beda porzadnie golic.

~magister 2006-06-05

a po co nam autostrady?! nie lepiej te pieniądze przeznaczyc na jakis bardziej szczytny cel, moze dofinansowanie biednych górników a może lekarzy, a najlepiej podniesmy diety poselskie by nasi wybrańcy mogli jeszcze bardziej efektywnie pracować ku naszemu dobrobytowi. amen.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.