mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wiadoma-niewiadoma A2

Wiadoma-niewiadoma A2

Autostrada Wielkopolska w ciągu najbliższych dni przedstawi skorygowane Studium Aktualizacji Ruchu (tzn. prognozowane natężenie ruchu) na ww. odcinku autostrady A-2, a także propozycje harmonogramu działań na drugie półrocze 2006 roku w związku z budową odcinka Świecko - Nowy Tomyśl.

Wiadoma-niewiadoma A2

2 czerwca br. Minister Transportu Jerzy Polaczek spotkał się z Zarządem Spółki Autostrada Wielkopolska S.A. Spotkanie związane było z przedstawieniem przez Zarząd Spółki Autostrada Wielkopolska stanu zaawansowania przygotowań do realizacji inwestycji, założeń modelu finansowania oraz zmian do decyzji o ustaleniu lokalizacji autostrady A-2 na odcinku Świecko - Nowy Tomyśl.

"Wierzymy, że dzisiejsze spotkanie stanowi początek merytorycznej współpracy, która pozwoli w przeciągu kilku miesięcy uzgodnić podstawowe kwestie i rozpocząć budowę autostrady A2 do Świecka przez spółkę Autostrada Wielkopolska. Efektem będzie oddanie tego odcinka do użytku do końca 2009 roku, z korzyścią dla kierowców i rozwoju gospodarczego całego kraju" - Andrzej Patalas, prezes zarządu spółki AW S.A.

W 1997 roku Autostrada Wielkopolska SA zawarła z Rządem RP Umowę Koncesyjną na budowę i eksploatację autostrady płatnej na odcinku pomiędzy Świeckiem a Koninem. Cały ten 255 km odcinek został podzielony na dwa segmenty o oddzielnym finansowaniu - z Nowego Tomyśla do Konina (150 km) oraz ze Świecka do Nowego Tomyśla (105 km). Obecnie w eksploatacji znajduje się tzw. I segment A2 z Nowego Tomyśla do Konina. Na trasie Świecko - Nowy Tomyśl prace nie ruszają, ponieważ wciąż brakuje Zamknięcia Finansowego i porozumienia między Autostradą Wielkopolską i rządem na temat współudziału stron w finansowaniu inwestycji.

Przeczytaj także:

Premier o budowie A2 do Świecka (2006-05-10)

Autostradę czas budować (2006-01-02)


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~pamiętliwy 2006-07-25

jeśli się popatrzy na plany budowy A2 umieszczone na mapach z poprzednich lat, to gdzieś "zaginęły" po drodze planowane wcześniej węzły w Torzymiu, Łagowie oraz Myszęcinie, a patrząc z punktu widzenia mieszkanców i ruchu regionalnego, to węzeł na wysokości Trzciela byłby w sam raz... Niestety, budowa węzła to duży koszt, a więc najlepiej go pominąć, tak jak pominięto budowę jakiegokolwiek POBOCZA na odcinku Wrocław-Legnica, odnawianym właśnie przez państwo!!

~pedro_spd 2006-06-08

Ta odległość (60 km) wyszła tak duża bo chodziło o to by bez płacenia nikt się po autostradzie nie pałętał. Tylko między Świeckiem i Rzepinem będzie darmowy ruch. Może ktoś napisze kiedy otworzą A2 z Konina do Łodzi. Już dawno mieli skończyć (A.W. buduje od Konina do Dąbia) i nic. Ciekawe też czy z Koła do Konina będzie przejazd za free.

~drogowiec 2006-06-06

A moze ktos zwrocil uwage na projekt przygotowany przez wspaniala firme pt AWSA. Odleglosc miedzy dwoma sasiednimi zjazdami (Rzepin i Jordanowo) to 60 km!!! Czy w Europie sa takie autostrady? -nigdzie nie ma. Ona nie tylko nie przejmie ruchu lokalnego, ale i nawet duzej czesci regionalnego. AWSA chodzi tylko przejecie miedzynarodowych TIR-ow do ktorych i tak doplacac bedzie Krajowy Fundusz Drogowy (czyli my)

~astrolog 2006-06-05

Rzad nie ma wyjscia i bedzie sie musial dogadac z A.W. Rezygnacja z koncesji dla A.W. to kilka lat straconych. Podobnie bedzie z GTC (A1), poszarpia sie, pogryza i dogadaja. Szkoda tylko ze trzeba bedzie zdrowo bulic za przejazd, bo A.W i GTC na pewno nas beda porzadnie golic.

~magister 2006-06-05

a po co nam autostrady?! nie lepiej te pieniądze przeznaczyc na jakis bardziej szczytny cel, moze dofinansowanie biednych górników a może lekarzy, a najlepiej podniesmy diety poselskie by nasi wybrańcy mogli jeszcze bardziej efektywnie pracować ku naszemu dobrobytowi. amen.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.