Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wiadukt i obwodnica w Rybniku juz dla kierowców

Wiadukt i obwodnica w Rybniku juz dla kierowców

Dobre wieści dla kierowców: otwarty został nowy wiadukt na ul. Gliwickiej (DK 78) i można już jeździć nową obwodnicą w Rybniku.

Wiadukt i obwodnica w Rybniku juz dla kierowców
Przebudowa wiaduktu była częścią kompleksowego remontu, przebiegającego przez Rybnik odcinka drogi krajowej nr 78. Inwestycja o wartości ponad 40 mln zl miała na celu usprawnienie i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście poprzez przebudowę DK 78. Cała inwestycja zakładała:  przebudowę DK 78 na odcinku od granic Rybnika z miastem Radlin do ronda Północnoirlandzkiego na długości około 4 km w ciągu ul. Wodzisławskiej, przebudowę DK 78 na odcinku od Ronda Wodzisławskiego do Ronda Dorsten na długości 1,18 km – ul. Reymonta i ul. Kotucza oraz przebudowę wiaduktu nad koleją w ciągu DK 78 - ul. Gliwicka.

Kolejna inwestycja: budowa Obwodnicy Północnej od ul. Budowlanych do ronda na skrzyżowaniu ul. Rudzkiej i Podmiejskiej wyniosła ponad 13 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wyniosło ponad 11 mln zł.

Celem projektu było usprawnienie ruchu tranzytowego w Subregionie Zachodnim poprzez budowę obwodnic w Rybniku i Żorach wraz z modernizacją DW 935 i dostosowania połączenia do autostrady A1.

Obwodnica północna Rybnika ma za zadanie wyprowadzić część ruchu tranzytowego z centrum miasta i odciążyć w ten sposób DW 935, która ta z kolei stanowić będzie główny szlak dojazdowy do węzła „Rowień” na autostradzie A1.

Inwestycja objęła budowę około 2 km odcinka obwodnicy północnej miasta Rybnik od ul. Budowlanych do skrzyżowania ul. Rudzkiej (DW 920) i ul. Podmiejskiej (droga powiatowa łącząca DW 935 z DK 78).

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.