mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wiadukt w Nowej Dębie już gotowy

Wiadukt w Nowej Dębie już gotowy

Zakończyła się budowa wiaduktu w Nowej Dębie (woj. podkarpackie). Nowy obiekt w ciągu drogi krajowej nr 9 wybudowała Skanska. Koszt inwestycji wynosił prawie 8 mln zł.

Wiadukt w Nowej Dębie już gotowy
Nowy wiadukt powstał na zlecenie rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Budowa została zrealizowana w 17 miesięcy.

Wiadukt w Nowej Dębie zlokalizowany jest w ciągu drogi krajowej nr 9 relacji Radom-Barwinek. - Obiekt wybudowaliśmy w miejscu dotychczasowego wiaduktu, który został wyburzony – mówi Mirosław Gucwa, Menadżer Projektu, Skanska. – Poprzedni wiadukt pochodził z 1986 roku i był już w złym stanie technicznym.

Nowy jednoprzęsłowy wiadukt ma długość prawie 34 m i szerokość ponad 14 m. Oparty jest na przyczółkach posadowionych na palach. – Na wiadukcie powstały obustronne chodniki oraz bariery bezpieczeństwa – dodaje Mirosław Gucwa. – Elementy te pozytywnie wpłyną na poziom bezpieczeństwa pieszych i kierowców w tym miejscu.

Inwestycja obejmowała także wybudowanie dojazdów do nowego wiaduktu o długości 213 m oraz odwodnienie wiaduktu i korpusu drogi.

Trzeba zaznaczyć, że budowa wiaduktu w Nowej Dębie zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Buduj bezpiecznie”.
Tematy w artykule: podkarpackie

Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~JAK 2013-12-03

Wiadukt z 1986r i już "w złym stanie technicznym", wymagającym ogromnej przebudowy ... a pomyśleć, że Rzymianie zbudowali mosty, wiadukty, akwedukty stojące i funkcjonujące do dziś ... ;-))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando