mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wiadukt w Nowej Dębie już gotowy

Wiadukt w Nowej Dębie już gotowy

Zakończyła się budowa wiaduktu w Nowej Dębie (woj. podkarpackie). Nowy obiekt w ciągu drogi krajowej nr 9 wybudowała Skanska. Koszt inwestycji wynosił prawie 8 mln zł.

Wiadukt w Nowej Dębie już gotowy
Nowy wiadukt powstał na zlecenie rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Budowa została zrealizowana w 17 miesięcy.

Wiadukt w Nowej Dębie zlokalizowany jest w ciągu drogi krajowej nr 9 relacji Radom-Barwinek. - Obiekt wybudowaliśmy w miejscu dotychczasowego wiaduktu, który został wyburzony – mówi Mirosław Gucwa, Menadżer Projektu, Skanska. – Poprzedni wiadukt pochodził z 1986 roku i był już w złym stanie technicznym.

Nowy jednoprzęsłowy wiadukt ma długość prawie 34 m i szerokość ponad 14 m. Oparty jest na przyczółkach posadowionych na palach. – Na wiadukcie powstały obustronne chodniki oraz bariery bezpieczeństwa – dodaje Mirosław Gucwa. – Elementy te pozytywnie wpłyną na poziom bezpieczeństwa pieszych i kierowców w tym miejscu.

Inwestycja obejmowała także wybudowanie dojazdów do nowego wiaduktu o długości 213 m oraz odwodnienie wiaduktu i korpusu drogi.

Trzeba zaznaczyć, że budowa wiaduktu w Nowej Dębie zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Buduj bezpiecznie”.
Tematy w artykule: podkarpackie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~JAK 2013-12-03

Wiadukt z 1986r i już "w złym stanie technicznym", wymagającym ogromnej przebudowy ... a pomyśleć, że Rzymianie zbudowali mosty, wiadukty, akwedukty stojące i funkcjonujące do dziś ... ;-))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic