mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wiadukt w Stalowej Woli już po modernizacji

Wiadukt w Stalowej Woli już po modernizacji

Otwarto zmodernizowany wiadukt w Stalowej Woli. Przebudowa wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 781 Nagnajów - Tarnobrzeg - Grębów - Stalowa Wola, była jedną z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych w północnej części województwa podkarpackiego.

Wiadukt w Stalowej Woli już po modernizacji
Wiadukt to konstrukcja składająca się z dwóch niemal identycznych budowli drogowych o długości blisko 418 m. Dzięki modernizacji wiadukt zyskał zupełnie nowe oblicze, jego nośność podniosła się z 30 do 40 ton, wydzielono ciągi pieszo-rowerowe, zainstalowano nowe oświetlenie, zamontowano ekrany akustyczne oraz bariery energochłonne, zmodernizowano również kanalizację deszczową.

Przebudowany wiadukt w Stalowej Woli wpłynie m.in. na usprawnienie ruchu i bezpieczeństwa komunikacyjnego w mieście, w tym ruchu tranzytowego przez centrum Stalowej Woli.

Całkowity koszt przebudowy wiaduktu wyniósł prawie 44,3 mln zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego stanowiło ponad 31 mln zł.

Trzeba podkreślić, że Samorząd Województwa Podkarpackiego przeznaczył w latach 2007 - 2010 z samego budżetu województwa prawie 570 mln zł na inwestycje na drogach wojewódzkich. W tych latach Samorząd Województwa przeznaczył również ok. 265 mln zł na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich. Łącznie daje to kwotę ponad 835 mln zł.

Kwota 570 milionów z budżetu województwa na inwestycje na drogach wojewódzkich to zaledwie część środków, jakie w latach 2007 - 2010 przeznaczone zostały na modernizację dróg w regionie. Zarząd Województwa Podkarpackiego w ramach RPO WP zatwierdził 183 projekty na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Do 14 października 2010 roku zostały podpisane umowy na projekty drogowe w całym regionie, na kwotę dofinansowania ponad 526 mln zł i o łącznej wartości projektów - prawie 788,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~Jaco 2010-11-30

W tytule jest błąd. DW 871, a nie 781. Pozdrawiam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando