mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wiadukt w mieście Świętej Wieży

Wiadukt w mieście Świętej Wieży

Ruszyła budowa wiaduktu i węzła komunikacyjnego na ul. Jagiellońskiej w Częstochowie. To bardzo pożądana i największa inwestycja komunikacyjna w mieście od ponad 20 lat!

"Na jej realizacje udało nam się pozyskać 26,1 mln zł z Sektorowego Programu Operacyjnego "Transport 2004-2006". Cała inwestycja kosztować będzie 34,8 mln zł. Gmina przekaże na budowę 8,7 mln zł" - informuje Urząd Miasta Częstochowa.
Umowę na realizację wiaduktu z wyłonioną w przetargu firmą podpisał prezydent Tadeusz Wrona. Umowa przewiduje zakończenie prac do końca 2006 roku.

Budowa wiaduktu ostatecznie rozwiąże problem komunikacyjny związany z przejazdem kolejowym PKP znajdującym się na ważnej ulicy miejskiej, która jest także fragmentem tranzytu Opole - Kielce oraz Szlaku Staropolskiego od granicy z Czechami do Ukrainy.
Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę dwóch estakad w ciągu jezdni ul. Jagiellońskiej (każda o długości 165 m), nad linią kolejową, bocznicą i jezdniami lokalnymi oraz układu komunikacyjnego ulicy Jagiellońskiej na długości 730 m wraz z odwodnieniem, oświetleniem oraz chodnikami i ścieżkami rowerowymi.
Wiadukt stanie na sześciu przęsłach. Będzie miał, łącznie z chodnikami, 25 metrów szerokości. Projekt uwzględnia także docelowe przedłużenie ulicy Bór w kierunku południowym. Okres trwałości nawierzchni - 20 lat.
 
Poza wzrostem bezpieczeństwa i komfortu w wyniku realizacji inwestycji zwiększy się przepustowość węzła drogowego ulic: Jagiellońskiej, Bór i Dojazdowej. Wyeliminowane zostanie oczekiwanie na przejeździe kolejowym,  na atrakcyjności zyskają także tereny wzdłuż ul. Jagiellońskiej, a co za tym idzie powstaną nowe miejsca pracy.

 
 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.