mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Więcej na remonty i przygotowania mniej na budowę

Więcej na remonty i przygotowania mniej na budowę

W ramach Krajowego Funduszu Remontowego wzrosną budżety na remonty i modernizację sieci drogowej - 507 mln zł oraz dodatkowe 250 mln zł na jej utrzymanie. Natomiast o 600 mln zł wzrośnie pula na prace przygotowawcze i projektowe nowych inwestycji. Mniej pieniędzy, niż początkowo planowano, zostanie przeznaczone na budowę dróg.

Więcej na remonty i przygotowania mniej na budowę

Rozporządzenie rady ministrów wprowadza zmiany wydatków w rządowym programie inwestycji drogowych. W wyniku opóźnień w realizacji inwestycji drogowych.
konieczne stało się zaktualizowanie wykazu drogowych projektów inwestycyjnych przewidzianych do realizacji z KFD. Zmiany uwzględniają wprowadzenie sześciu nowych zadań inwestycyjnych.

Zmieni się struktura i podział środków pomiędzy poszczególne kategorie wydatków: "Autostrady", "Drogi Ekspresowe", "Obwodnice", "Wzmocnienia i Przebudowy", "Utrzymanie dróg krajowych" oraz "dofinansowanie nabywania nieruchomości..." W ich wyniku więcej pieniędzy trafi na remonty i utrzymanie obecnej sieci drogowej oraz na przygotowanie inwestycji i fazę projektową.

Kwota 507 mln zł ze środków Krajowego Funduszu Drogowego w roku 2006 trafi na remonty na drogach krajowych - na poprawę już istniejącej sieci dróg krajowych.
O 600 mln zł zwiększona zostanie pula środków przeznaczonych na prowadzenie prac przygotowawczych i projektowych, co wiąże się głównie z rosnącą dynamiką procesu wykupu nieruchomości pod przyszłe inwestycje drogowe (znaczna część tych środków zasili prace przy autostradzie A1). Natomiast część środków w kwocie 250 mln zł będzie przeznaczona na zadania związane z utrzymaniem bieżącym dróg krajowych.

Przeczytaj także:

Oszczędności na drogi (2006-08-01)

Szybciej i łatwiej (2006-06-01)

Aktywny KFD (2006-03-31)

Pieniędzy brakuje a dziur nie (2006-03-21)

"Nowe propozycje drogowe" (2005-11-10)


Podobne wiadomości:

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

Polskie drogi 2015-04-16

Plan prac na drogach województwa zachodniopomorskiego

Plan prac na drogach województwa...

Polskie drogi 2015-03-31

Komentuj:

~Kuba 2006-08-25

Po raz kolejny zapytam na tej stronie. CO Z A8??!!

~~Bonus 2006-08-24

a ja myślę, że fajnie chłopcy kombinują

~astrolog 2006-08-23

Na razie ukazal sie raport ostrzegajacy, ze nowa PiSowska wladza ma pelne szanse zaliczyc sromotna porazke w budowie drog i autostrad. PiS zamiast nowelizowac ustawe o zamowieniach publicznych i ochronie srodowiska postanowil powsadzac gdzie sie tylko da swoich ludzi (samorzady). Mozemy nie wykorzystac pieniedzy krajowych i unijnych, gdyz fatalnie idzie ich rozliczanie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando