mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Więcej pieniędzy na drogi

Więcej pieniędzy na drogi

Co czeka kierowców w nowym, 2008 roku? Na pewno wiele utrudnień, które związane będą z planowanymi a także prowadzonymi już obecnie inwestycjami. W tym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeznaczy na drogi dwa razy więcej pieniędzy.

Więcej pieniędzy na drogi
Budżet GDDKiA na 2008 rok to ponad 20 mld zł, co stanowi kwotę prawie dwa razy większą, niż ta którą drogowcy mieli do dyspozycji w 2007 roku. Na ten rok drogowcy planują rozpoczęcie budowy blisko 625 km autostrad i 515 km dróg ekspresowych. Obecnie w budowie znajduje się 197 km autostrad i 282 km dróg ekspresowych, a w fazie przetargowej lub negocjacji w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego jest 484 km autostrad i 79 km dróg ekspresowych. Inwestycje związane są przede wszystkim z priorytetem jakim są Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012. Wszystkie zaplanowane inwestycje powinny zakończyć się przed rokiem 2012.

Oprócz inwestycji drogowych, GDDKiA planuje także przeznaczyć część pieniędzy na poprawę bezpieczeństwa na drogach krajowych. Docelowo do 2013 roku liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach na krajówkach powinna zmniejszyć się o 75%. W tym celu prowadzony jest m.in. pilotażowy program zwiększenia bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 8. Już widać wyraźne efekty, od lipca do listopada 2007 r. liczba ofiar zmniejszyła się tam o 32% w stosunku do takiego samego okresu w roku poprzednim. W bieżącym roku program ma być także prowadzony na kolejnych ośmiu drogach krajowych, do 2009 objęte nim zostaną wszystkie drogi krajowe.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~kazel 2008-01-06

a podobno nieudacznicy opowiadali za drogi....

~V 2008-01-05

drogi ekspresowe: S3 Szczecin-> Gorzow Wielkopolski, S1 Cieszyn Bielsko Biala (joz prawie koniec), S7 Radom-Warszawa, S7 kawalek Zakopianki, a reszta to pare kilometrow tu i tam, w sumie sie tyle dodaje Pozdrowienia

~sojomail 2008-01-05

>Obecnie w budowie znajduje się 197 km >autostrad i 282 km dróg ekspresowych ktos wie gdzie jest budowana jakas droga ekspresowa?

~Remek 2008-01-05

Pewnie Ryśku. Po co w ogóle brać się za cokolwiek. Mnie natomiast nie interesuje granica i Dolny Śląsk, niech tylko zbudują całą S-7, żebym miał blisko nad morze, w góry i na południe Europy. Typowo polskie myślenie...

~Rysiek 2008-01-04

Mnie intresuje tylko autostrada do granicy (do Świecka) oraz dobre połączenie z Dolnym Sląskiem (droga ekspresowa), aby miał lepszy dojazd na narty w Alpy i w Sudety. Autostrady do Warszawy niech wogóle nie budują, szkoda pieniędzy i czasu. Tam i tak zawsze mieli bałagan i zawsze tak będzie...I zobaczycie , że ani stadionu ani autostrady do 2012 tam nie zdązą wybudować na czas....Nie będzie kim ani czym budować (wszyscy porządni budowlańcy wyjechali na Zachód, a i materiałów oraz maszyn do budowy dróg na taką skalę w Polsce nie mamy). A wiem co mówię bo w tej branży pracuję.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.