mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Więcej pieniędzy na łódzkie drogi

Więcej pieniędzy na łódzkie drogi

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego poinformował o przyjęciu uchwały o zwiększeniu nakładów na inwestycje związane z drogami wojewódzkimi. W latach 2008-2013 drogowcy będą dysponować kwotą o ponad 1 mld zł większą niż zakładano.

Więcej pieniędzy na łódzkie drogi
Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął na ostatniej sesji aktualizację Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2008-2013. Dzięki temu nakłady ma inwestycje drogowe w regionie zwiększą się o ponad 1 mld zł.

Na najbliższe lata planowana jest rozbudowa 670 km dróg wojewódzkich oraz odnowa nawierzchni kolejnych 300 km. Łącznie Samorząd Województwa Łódzkiego na drogi przeznaczy ponad 2,6 mld zł, co pozwoli do 2015 roku przywrócić dobry stan techniczny na około 80 procentach całości dróg administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Początkowo wartość inwestycji drogowych przewidzianych do realizacji oszacowana została na 1,5 mld zł, jednak mając na uwadze oczekiwania społeczne oraz wnioski radnych Sejmiku i wystąpienia władz samorządów gminnych i powiatowych, Zarząd Województwa Łódzkiego przedłożył projekt aktualizacji WPI, włączając do niego wiele potrzebnych inwestycji. Kwota, jaka zostanie przeznaczona na drogi jest zatem najwyższa w historii Województwa Łódzkiego.

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.