mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Więcej pieniędzy na wrocławskie ulice

Więcej pieniędzy na wrocławskie ulice

W 2008 roku budżet na remonty ulic we Wrocławiu, który będzie do dyspozycji Zarządu Dróg i Komunikacji wyniesie około 50 mln zł, czyli o 30 mln więcej niż w bieżącym roku.

Więcej pieniędzy na wrocławskie ulice

Cztery lata temu, prezydentowi udało się wygospodarować na naprawę dróg w mieście 14,5 mln zł. W 2007 r. miasto przeznaczyło na ten cel już około 20 mln zł. ZDiK miał je wykorzystać na remonty 13 ulic, ale ostatecznie udało się zrealizować tylko sześć inwestycji. Nie wyremontowano m.in. ul. Czekoladowej (dwa razy ogłaszano przetarg na opracowanie dokumentacji, jednak nie zgłosiła się żadna firma), ul. Drobnera (ze względu na opóźniającą się przebudowę pl. Bema). Oba zadania zostały przeniesione na przyszły rok. W 2008 roku planowany jest remont 15 ulic. ZDiK dostał na ten cel około 50 mln zł.

Prace prowadzone będą na ul. Kazimierza Wielkiego, na odcinku od Ruskiej do Gepperta oraz od Ruskiej do Rzeźniczej. Drogowcy ułożą nową nawierzchnię na wybrzeżu Wyspiańskiego, na Norwida i Łukasiewicz, przez co jedyną drogą z centrum w stronę Biskupina będzie wybudowane niedawno rondo Reagana. Planowane jest także zlikwidowanie kolein na ul. Sienkiewicza, Drobnera i Probusa oraz położenie asfaltu na miejscu kostki brukowej na ul. Stawowej od Kościuszki do Piłsudskiego.

Remontowane będą również ul. Dmowskiego od Jagiełły do mostu Dmowskiego, Strzegomska od Smoleckiej do Wagonowej, al. Jana III Sobieskiego od estakady do granicy miasta, Muchoborska od Szkockiej do wjazdu na teren Zakładów Piekarskich Mamut, Kamieńskiego od Żmigrodzkiej do przejazdu kolejowego i Ostrowskiego od Grabiszyńskiej do łącznika.

Przeczytaj także:

Dlaczego powstają korki? (2007-10-19)

Sezon na wykopki trwa....we Wrocławiu (2007-10-06)


Wiesz więcej? - Zamieść własną relację i wygraj nagrody!

Podobne wiadomości:

Chabry z poligonu

auto motor i sport 0000-00-00

Jeśli codziennie zasypiasz mając pod powiekami bolid Kubicy lub pustynne rajdówki Dakaru - nie siedź jak kołek. Jest szansa na karierę. I nie jest za późno.

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

~bob budowniczy 2007-11-08

tu jest maly blad 50 mln jest przeznaczone na program "14,5 mln" a więc 50 mln jest przeznaczone na tylko ten prgram a nie na wszystkie remonty i budowe dróg

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.