mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Większe nakłady na inwestycje drogowe

Większe nakłady na inwestycje drogowe

Rząd rozważa zwiększenie nakładów inwestycyjnych na budowę dróg ekspresowych i autostrad w latach 2007-2013. Mogą one wzrosnąć nawet o kilkanaście miliardów złotych - poinformował w środę wicepremier Przemysław Gosiewski podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego w Kielcach.

Większe nakłady na inwestycje drogowe

„Budowa około 3 tys. kilometrów dróg i autostrad, na które przeznaczy się co najmniej 121 mld zł, a niewykluczone, że nawet 135 mld zł to największe przedsięwzięcie w tej dziedzinie w skali europejskiej” – podkreślił wicepremier. Zapowiedział także, że realizacji planów inwestycyjnych sprzyjać będą szeroko zakrojone zmiany legislacyjne, dotyczące m.in. ochrony środowiska, prawa budowlanego, zagospodarowania przestrzennego i gospodarki gruntami.

Rząd deklaruje znaczącą rozbudowę sieci dróg i autostrad na polsko-ukraińskie Euro 2012. W związku z powyższym minister transportu Jerzy Polaczek poinformował, że za 2-3 miesiące modyfikowany będzie harmonogram budowy dróg i autostrad.

Czytaj więcej o inwestycjach drogowych przed EURO 2012

 

 


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~R6 2007-06-02

Sam nie jestem za PiS ale zeby ciągle najeżdżać ludzie nie sa doskonali PO tez by gów*o zrobiła. chociaż jeszcze raz powtarzam nie jstem za PiS!!!!!!!

~R6 2007-06-02

Czego tylko komentujecie?! politycy są czasem nie udani ale żeby odrazu krytykować ciągle, dajcie sobie spokój może trochę optymizmu. ja chciałbym zęby wszystko si e udało wiec zamknijcie d**y.

~maras 2007-05-23

kiedy kur bede mogl bezpiecznie i szybko jezdzic po polsce? bo jak narazie mozna kaczki na wiosce rozjechac

~Adam 2007-05-21

Dokładnie. Puste gadanie Gosia, przydupadsa Kaczyńskich. Te rządy to szczyt niekompetencji i nieudacznictwa. Nie potrafią nic zrobić pozytwnego, więc karmią nas tematami zastępczymi - lustaracją, aborcją itp. A potem będą tłumaczyć, że chcieli dobrze, ale "układ" nie pozwolił. A "ciemny lud" (czyli wyborcy PiS wg. posła Kurskiego) znów to pewnie kupi.

~kris 2007-05-18

dokładnie ZL. aby budowac trzeba mieć sensowne prawo i przejrzyste instytucje. z pustego i... Kwaśniewski (ulubieniec mas) nie naleje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.