mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Większe nakłady na inwestycje drogowe

Większe nakłady na inwestycje drogowe

Rząd rozważa zwiększenie nakładów inwestycyjnych na budowę dróg ekspresowych i autostrad w latach 2007-2013. Mogą one wzrosnąć nawet o kilkanaście miliardów złotych - poinformował w środę wicepremier Przemysław Gosiewski podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego w Kielcach.

Większe nakłady na inwestycje drogowe

„Budowa około 3 tys. kilometrów dróg i autostrad, na które przeznaczy się co najmniej 121 mld zł, a niewykluczone, że nawet 135 mld zł to największe przedsięwzięcie w tej dziedzinie w skali europejskiej” – podkreślił wicepremier. Zapowiedział także, że realizacji planów inwestycyjnych sprzyjać będą szeroko zakrojone zmiany legislacyjne, dotyczące m.in. ochrony środowiska, prawa budowlanego, zagospodarowania przestrzennego i gospodarki gruntami.

Rząd deklaruje znaczącą rozbudowę sieci dróg i autostrad na polsko-ukraińskie Euro 2012. W związku z powyższym minister transportu Jerzy Polaczek poinformował, że za 2-3 miesiące modyfikowany będzie harmonogram budowy dróg i autostrad.

Czytaj więcej o inwestycjach drogowych przed EURO 2012

 

 


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~R6 2007-06-02

Sam nie jestem za PiS ale zeby ciągle najeżdżać ludzie nie sa doskonali PO tez by gów*o zrobiła. chociaż jeszcze raz powtarzam nie jstem za PiS!!!!!!!

~R6 2007-06-02

Czego tylko komentujecie?! politycy są czasem nie udani ale żeby odrazu krytykować ciągle, dajcie sobie spokój może trochę optymizmu. ja chciałbym zęby wszystko si e udało wiec zamknijcie d**y.

~maras 2007-05-23

kiedy kur bede mogl bezpiecznie i szybko jezdzic po polsce? bo jak narazie mozna kaczki na wiosce rozjechac

~Adam 2007-05-21

Dokładnie. Puste gadanie Gosia, przydupadsa Kaczyńskich. Te rządy to szczyt niekompetencji i nieudacznictwa. Nie potrafią nic zrobić pozytwnego, więc karmią nas tematami zastępczymi - lustaracją, aborcją itp. A potem będą tłumaczyć, że chcieli dobrze, ale "układ" nie pozwolił. A "ciemny lud" (czyli wyborcy PiS wg. posła Kurskiego) znów to pewnie kupi.

~kris 2007-05-18

dokładnie ZL. aby budowac trzeba mieć sensowne prawo i przejrzyste instytucje. z pustego i... Kwaśniewski (ulubieniec mas) nie naleje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando