mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Większe tempo prac na Rondzie Starzyńskiego

Większe tempo prac na Rondzie Starzyńskiego

"Podjąłem decyzję o przyspieszeniu prac na Rondzie Starzyńskiego. Zmiany spowodują, iż południowa estakada, wyprowadzającą ruch z centrum miasta zostanie oddana do użytku w listopadzie tego roku" - poinformował prezydent Kazimierz Marcinkiewicz.

Większe tempo prac na Rondzie Starzyńskiego

Podczas prac zostanie zastosowany asfalt odporny na tworzenie się kolein. Zostanie on położony teraz a nie dopiero w maju. Aby było to możliwe prace będą trwały 24 godz. na dobę, tak by zdążyć przed zimą i obniżeniem temperatur.

W celu przyspieszenia prac aneksowano umowę z wykonawcą estakad. Miasto Stołeczne zapłaci dodatkowe 2 mln zł wykonawcy, by pokryć koszty pracy na trzy zmiany, koszty funkcjonowania urządzeń umożliwiających pracę przy niskich temperaturach oraz inne.

W opinii prezydenta, dzięki wcześniejszemu oddaniu do ruchu estakady w kierunku Bródna, także północny wiadukt nad rondem zostanie ukończony dwa miesiące wcześniej. - "Myślę, że całość zostanie oddana do ruchu na przełomie maja i czerwca przyszłego roku" - dodał.

Przebudowa ronda Stefana Starzyńskiego rozpoczęła się we wrześniu 2005 r. Inwestycja na warszawskiej Pradze, zakładająca m.in. budowę wiaduktów, jest jedną z największych inwestycji drogowych na Mazowszu. Obok estakad wybudowane zostaną także ścieżki rowerowe i ekrany akustyczne. Przebudowa była możliwa m.in. dzięki środkom uzyskanym z Unii Europejskiej. Koszt inwestycji to ok. 100 mln zł.

Przeczytaj także:

Szersza Aleja Krakowska (2006-09-07)

Wojsko pomoże przy Trasie Toruńskiej (2006-09-05)

Rewolucja w ruchu drogowym stolicy (2005-11-22)

Warszawski Węzeł Drogowy (2006-08-17)

Rondo Starzyńskiego z funduszy unijnych (2006-02-01)

 

Tematy w artykule: Warszawa mazowieckie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~z 2006-09-12

oddana w listopadzie.... rozumiem, ze to jest potrzebne dla warszawiakow... ale przeciez to w czasie wyborow.... przypadek, czy co hie hie hie

~edfr 2006-09-12

marcinkiewicz nie jest "prezydentem" tylko komisarzem. no, chyba że "tfurcy" tego lizusowskiego portalu wiedzą to co zwykli obywatele będą wiedzieli pod koniec października... a propos - czym nas jeszcze zaskoczy mister lowa lowa krzywousty, może następne 0,189765 km nowego asfaltu pod wiaduktem np. na starzyńskiego... a ścieżki rowerowe? jak zwykle będą wyłożone polską myślą techniczną czyli polbrukiem i będą tak pomyślane, że nie da się z nich zupełnie korzystać, hmm chyba że krzywousty wsiądzie na rower i będzie śmigał że hej... DEKADA ŻENADA to całe PZPR(B)IS

~mik72 2006-09-12

Brawo.Wreszcie ktoś wpadł na pomysł by ułożyć asfalt odporny na tworzenie się kolein. Ciekawe w jaki sposób Marcinkiewicz podjął sobię decyzję ? Zawinął rękawy czy wykonawca dostał wiecej kasy ? A może wykonawca zawiadomił o sprzyjających warunkach pogodowych itp,itd

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.