mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Większe tempo prac na Rondzie Starzyńskiego

Większe tempo prac na Rondzie Starzyńskiego

"Podjąłem decyzję o przyspieszeniu prac na Rondzie Starzyńskiego. Zmiany spowodują, iż południowa estakada, wyprowadzającą ruch z centrum miasta zostanie oddana do użytku w listopadzie tego roku" - poinformował prezydent Kazimierz Marcinkiewicz.

Większe tempo prac na Rondzie Starzyńskiego

Podczas prac zostanie zastosowany asfalt odporny na tworzenie się kolein. Zostanie on położony teraz a nie dopiero w maju. Aby było to możliwe prace będą trwały 24 godz. na dobę, tak by zdążyć przed zimą i obniżeniem temperatur.

W celu przyspieszenia prac aneksowano umowę z wykonawcą estakad. Miasto Stołeczne zapłaci dodatkowe 2 mln zł wykonawcy, by pokryć koszty pracy na trzy zmiany, koszty funkcjonowania urządzeń umożliwiających pracę przy niskich temperaturach oraz inne.

W opinii prezydenta, dzięki wcześniejszemu oddaniu do ruchu estakady w kierunku Bródna, także północny wiadukt nad rondem zostanie ukończony dwa miesiące wcześniej. - "Myślę, że całość zostanie oddana do ruchu na przełomie maja i czerwca przyszłego roku" - dodał.

Przebudowa ronda Stefana Starzyńskiego rozpoczęła się we wrześniu 2005 r. Inwestycja na warszawskiej Pradze, zakładająca m.in. budowę wiaduktów, jest jedną z największych inwestycji drogowych na Mazowszu. Obok estakad wybudowane zostaną także ścieżki rowerowe i ekrany akustyczne. Przebudowa była możliwa m.in. dzięki środkom uzyskanym z Unii Europejskiej. Koszt inwestycji to ok. 100 mln zł.

Przeczytaj także:

Szersza Aleja Krakowska (2006-09-07)

Wojsko pomoże przy Trasie Toruńskiej (2006-09-05)

Rewolucja w ruchu drogowym stolicy (2005-11-22)

Warszawski Węzeł Drogowy (2006-08-17)

Rondo Starzyńskiego z funduszy unijnych (2006-02-01)

 

Tematy w artykule: Warszawa mazowieckie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~z 2006-09-12

oddana w listopadzie.... rozumiem, ze to jest potrzebne dla warszawiakow... ale przeciez to w czasie wyborow.... przypadek, czy co hie hie hie

~edfr 2006-09-12

marcinkiewicz nie jest "prezydentem" tylko komisarzem. no, chyba że "tfurcy" tego lizusowskiego portalu wiedzą to co zwykli obywatele będą wiedzieli pod koniec października... a propos - czym nas jeszcze zaskoczy mister lowa lowa krzywousty, może następne 0,189765 km nowego asfaltu pod wiaduktem np. na starzyńskiego... a ścieżki rowerowe? jak zwykle będą wyłożone polską myślą techniczną czyli polbrukiem i będą tak pomyślane, że nie da się z nich zupełnie korzystać, hmm chyba że krzywousty wsiądzie na rower i będzie śmigał że hej... DEKADA ŻENADA to całe PZPR(B)IS

~mik72 2006-09-12

Brawo.Wreszcie ktoś wpadł na pomysł by ułożyć asfalt odporny na tworzenie się kolein. Ciekawe w jaki sposób Marcinkiewicz podjął sobię decyzję ? Zawinął rękawy czy wykonawca dostał wiecej kasy ? A może wykonawca zawiadomił o sprzyjających warunkach pogodowych itp,itd

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?