mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wielkie inwestycje we Wrocławiu

Wielkie inwestycje we Wrocławiu

Na budowę nowego mostu Warszawskiego i przebudowę ul. Borowskiej Wrocław otrzymał ponad 68 mln zł. Kilka dni wcześniej został podpisany wniosek na dofinansowanie przebudowy węzła komunikacyjnego - Pl. Powstańców Wielkopolskich na kwotę ponad 48 mln zł.

Wielkie inwestycje we Wrocławiu

Przebudowa multimodalnego węzła komunikacyjnego - Pl. Powstańców Wielkopolskich we Wrocławiu będzie przeprowadzona dwuetapowo. Całkowita wartość projektu to ponad 120,6 mln zł, dofinansowanie w ramach ZOPRR wyniesie ponad 48 mln zł. Ponadto zakupione zostaną dodatkowe środki komunikacji miejskiej.

Swoją decyzję Minister podjął "biorąc pod uwagę potrzebę zapewnienia harmonijnego i zrównoważonego rozwoju polskich aglomeracji". Podjęta decyzja jest zgodna z rekomendacjami przedstawionymi przez Krajowy Komitet Sterujący.

Zobacz galerię: Inwestycje drogowe Wrocławia - wizualizacje

Projekt "Przebudowa Mostów Warszawskich we Wrocławiu" otrzymał  dotację w wysokości ponad 58 mln zł co stanowi około 60% koszt jego budowy. Łącznie budowa pochłonie 94,4 mln zł a resztę dołoży miasto Wrocław.

Na chwilę obecną wąski i niejednokrotnie zakorkowany most Warszawski stanowi wąskie gardło na trasie wylotowej na Warszawę. Niestety nie ma również możliwości rozbudowy istniejącego obiektu dlatego maja powstać "mosty warszawskie" czyli dwie nowe przeprawy w sąsiedztwie.

Po inwestycji stary most będzie obsługiwał kierunek "do centrum", środkowa część przeprawy ruch tramwajowy w obu kierunkach, natomiast  druga część projektowanego mostu będzie trasą wylotowa w kierunku Warszawy.

Inwestycja wymusiła przebudowę ul. Wyszyńskiego (dodatkowe pasy ruchu na wlotach, co zwiększy przepustowość ruchu na skrzyżowaniu). Wjazd na most będzie trzy razy szerszy niż w tej chwili.

Przebudowa ul. Borowskiej obejmie odcinek od ul. Armii Krajowej do Akademii Medycznej i stanowić będzie połączenie z Obwodnicy Śródmiejskiej z nową Akademią Medyczną. Na przebudowę miasto otrzyma dotację w wysokości ponad 10,2 mln zł. Łączny koszt inwestycji to 19,4 mln zł.

Według zapowiedzi ZDiK we Wrocławiu inwestycja najprawdopodobniej ruszy już w letnim sezonie 2006 roku i potrwa do 2007 roku. Dużo zależy jednak od terminów ogłoszenia przetargów oraz podpisania kontraktów, wtedy też poznamy bardziej szczegółowy harmonogram.

Przeczytaj także:

A8 - autostradowa obwodnica Wrocławia (2005-11-02)

Wrocław - sezon na remonty (2005-07-18)

S8 - wrocławska wylotówka (2005-09-06)

 


Podobne wiadomości:

A-8 obwodnica Wrocławia

A-8 obwodnica Wrocławia

Polskie drogi 2005-11-02

Komentuj:

~lukas 86 2007-12-05

napiszcie co sadzicie o moim pomysle tak szczeże

~lukas 86 2007-12-05

wszystko bylo by w porzadku gdyby ulice wylewano z betonu takiego jak na A4 bo wytrzymywal by 30 -40 lat bez poprawek a asfalt jest droższy i szybciej peka. A tak wogule we wrocku potrzebne jest metro

~Wiola 2006-05-04

Kiedy w końcu ruszy przebudowa ul.Borowskiej we Wrocławiu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.