mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wielkie pieniądze na krajówki w Małopolsce

Wielkie pieniądze na krajówki w Małopolsce

Około 1,4 mld zł przeznaczono w tym roku na drogi krajowe w województwie małopolskim. Największą inwestycją krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad będzie budowa 57-kilometrowego odcinka autostrady A4 Szarów-Tarnów.

Wielkie pieniądze na krajówki w Małopolsce
W 2010 roku ruszyła największa inwestycja w Małopolsce -  budowa 57-kilometrowego odcinka autostrady A4 pomiędzy Szarowem i Tarnowem. Przedsięwzięcie, które zostało podzielone na trzy kontrakty (Szarów-Brzesko, Brzesko-Wierzchosławice oraz Wierzchosławice-Krzyż k. Tarnowa) ma już wybranych wykonawców. Przystąpili oni już do pierwszych robót. Oddanie do użytku autostrady do Tarnowa zapowiadane jest na 2012 rok.

W połowie tego roku powinna się zakończyć budowa pierwszego odcinka drogi ekspresowej S7 na terenie Krakowa, która stanowić będzie także wschodnią obwodnicę miasta. Gdy zostanie zakończony 2,7-kilometrowy odcinek Bieżanow-Rybitwy, rozpocznie się budowa drugiego, 4,4-kilometrowego odcinka Rybitwy-Igołomska z mostem wantowym na Wiśle.

Na przełomie roku planowane jest oddanie do użytku 2,4-kilometrowego fragmentu zachodniej obwodnicy Krakowa, łączącego drogę krajową nr 94 z autostradą A4.

Wśród najważniejszych inwestycji przygotowywanych na najbliższe lata są m.in.: dojazd z autostrad A4 do lotniska Kraków-Balice, doprowadzenie drogi ekspresowej S7 do granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego oraz przebudowa do parametrów drogi ekspresowej popularnej "zakopianki" pomiędzy Lubniem i Rabką. Projektowanych jest także osiem obwodnic, których budowa powinna się rozpocząć w 2011 roku.

Przypomnijmy, w 2009 roku na inwestycje na drogach krajowych w województwie małopolskim wydano około 1,3 mld zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 131 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~dpl1000 2010-03-23

O co chodzi z tym "dojazd z autostrad A4 do lotniska Kraków-Balice",bo przeciez istnieje zjazd z autostrady.

~ch 2010-03-23

raczej srednie a co z dk 73 kolo muzeum drogownictwa jedynego w kraju powinna byc robiona w 1 kolejnoscie tak samo obwod DT nie ma na co czekac inne moga pewnie chwile poczekac i tragedii nie bedzie krakow rzadzi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.