mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wielkie pieniądze na krajówki w Małopolsce

Wielkie pieniądze na krajówki w Małopolsce

Około 1,4 mld zł przeznaczono w tym roku na drogi krajowe w województwie małopolskim. Największą inwestycją krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad będzie budowa 57-kilometrowego odcinka autostrady A4 Szarów-Tarnów.

Wielkie pieniądze na krajówki w Małopolsce
W 2010 roku ruszyła największa inwestycja w Małopolsce -  budowa 57-kilometrowego odcinka autostrady A4 pomiędzy Szarowem i Tarnowem. Przedsięwzięcie, które zostało podzielone na trzy kontrakty (Szarów-Brzesko, Brzesko-Wierzchosławice oraz Wierzchosławice-Krzyż k. Tarnowa) ma już wybranych wykonawców. Przystąpili oni już do pierwszych robót. Oddanie do użytku autostrady do Tarnowa zapowiadane jest na 2012 rok.

W połowie tego roku powinna się zakończyć budowa pierwszego odcinka drogi ekspresowej S7 na terenie Krakowa, która stanowić będzie także wschodnią obwodnicę miasta. Gdy zostanie zakończony 2,7-kilometrowy odcinek Bieżanow-Rybitwy, rozpocznie się budowa drugiego, 4,4-kilometrowego odcinka Rybitwy-Igołomska z mostem wantowym na Wiśle.

Na przełomie roku planowane jest oddanie do użytku 2,4-kilometrowego fragmentu zachodniej obwodnicy Krakowa, łączącego drogę krajową nr 94 z autostradą A4.

Wśród najważniejszych inwestycji przygotowywanych na najbliższe lata są m.in.: dojazd z autostrad A4 do lotniska Kraków-Balice, doprowadzenie drogi ekspresowej S7 do granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego oraz przebudowa do parametrów drogi ekspresowej popularnej "zakopianki" pomiędzy Lubniem i Rabką. Projektowanych jest także osiem obwodnic, których budowa powinna się rozpocząć w 2011 roku.

Przypomnijmy, w 2009 roku na inwestycje na drogach krajowych w województwie małopolskim wydano około 1,3 mld zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~dpl1000 2010-03-23

O co chodzi z tym "dojazd z autostrad A4 do lotniska Kraków-Balice",bo przeciez istnieje zjazd z autostrady.

~ch 2010-03-23

raczej srednie a co z dk 73 kolo muzeum drogownictwa jedynego w kraju powinna byc robiona w 1 kolejnoscie tak samo obwod DT nie ma na co czekac inne moga pewnie chwile poczekac i tragedii nie bedzie krakow rzadzi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.