mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wielkiemu miastu, które sie śpieszy

Wielkiemu miastu, które sie śpieszy

Warszawa. Zamknięty dla ruchu odcinek Alei Jerozolimskich od ulicy Marszałkowskiej do Emilii Plater - wypadek drogowy. Na miejscu policja, straż pożarna, pogotowie. To zapowiedź akcji WIELKIEMU MIASTU, KTÓRE SIĘ SPIESZY.

Wielkiemu miastu, które sie śpieszy
W samo południe w piątek,18 listopada w Warszawie zostanie zamknięty dla ruchu odcinek Alei Jerozolimskich od ulicy Marszałkowskiej do Emilii Plater. Na zamkniętym pasie jezdni odbędzie się symulacja śmiertelnego wypadku drogowego, wraz z pokazem pracy policji, straży pożarnej i pogotowia.

W ten sposób Fundacja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marsz Zebry i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji rozpoczną akcję WIELKIEMU MIASTU, KTÓRE SIĘ SPIESZY skierowaną do mieszkańców Warszawy. Stołeczna inicjatywa jest kolejną, po Marszu Zebry, próbą przedstawienia w niestandardowy sposób problemów braku edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ma również na celu pokazanie w jak dramatyczny sposób wypadek zmienia życie człowieka. Nie tylko od strony poszkodowanych, ale także sprawców i ich rodzin. Podobnie jak w przypadku Marszu Zebry organizatorzy chcą zwrócić uwagę na potrzebę nieuchronności i egzekwowalności kar wobec łamiących przepisy ruchu drogowego.

W czasie akcji zostanie odsłonięty także STOŁECZNY SŁUP PAMIĘCI. To miejsce dedykowane ofiarom wypadków drogowych w Warszawie. Statystyki dotyczące liczby ofiar w Warszawie będą aktualizowane co roku. Pojawią się na nim również inne plakaty, wszystkie poświęcone bezpieczeństwu ruchu drogowego. Chcemy w ten sposób informować i apelować do mieszkańców Warszawy. Apelować o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę - podkreśla GDDKiA.

Działania organizatorów akcji wpisują się w ogólnoeuropejskie myślenie o bezpieczeństwie ruchu drogowego, a także obchody Dekady na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, ogłoszonej przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Mają także zachęcać inne miasta do zorganizowania podobnych miejsc u siebie.

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy zamiast samochodu - PiS proponuje zmiany

Ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy...

Finanse i prawo 2017-12-18

Komentuj:

~Alfista 2011-11-17

Nie wpadli na to, by zrobić to w sobotę, lub w niedzielę? Tu Warszawa, ścisłe centrum miasta, tu godziny szczytu komunikacyjnego to 8-20, w południe nie jest luźniej!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.