mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wielkiemu miastu, które sie śpieszy

Wielkiemu miastu, które sie śpieszy

Warszawa. Zamknięty dla ruchu odcinek Alei Jerozolimskich od ulicy Marszałkowskiej do Emilii Plater - wypadek drogowy. Na miejscu policja, straż pożarna, pogotowie. To zapowiedź akcji WIELKIEMU MIASTU, KTÓRE SIĘ SPIESZY.

Wielkiemu miastu, które sie śpieszy
W samo południe w piątek,18 listopada w Warszawie zostanie zamknięty dla ruchu odcinek Alei Jerozolimskich od ulicy Marszałkowskiej do Emilii Plater. Na zamkniętym pasie jezdni odbędzie się symulacja śmiertelnego wypadku drogowego, wraz z pokazem pracy policji, straży pożarnej i pogotowia.

W ten sposób Fundacja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marsz Zebry i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji rozpoczną akcję WIELKIEMU MIASTU, KTÓRE SIĘ SPIESZY skierowaną do mieszkańców Warszawy. Stołeczna inicjatywa jest kolejną, po Marszu Zebry, próbą przedstawienia w niestandardowy sposób problemów braku edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ma również na celu pokazanie w jak dramatyczny sposób wypadek zmienia życie człowieka. Nie tylko od strony poszkodowanych, ale także sprawców i ich rodzin. Podobnie jak w przypadku Marszu Zebry organizatorzy chcą zwrócić uwagę na potrzebę nieuchronności i egzekwowalności kar wobec łamiących przepisy ruchu drogowego.

W czasie akcji zostanie odsłonięty także STOŁECZNY SŁUP PAMIĘCI. To miejsce dedykowane ofiarom wypadków drogowych w Warszawie. Statystyki dotyczące liczby ofiar w Warszawie będą aktualizowane co roku. Pojawią się na nim również inne plakaty, wszystkie poświęcone bezpieczeństwu ruchu drogowego. Chcemy w ten sposób informować i apelować do mieszkańców Warszawy. Apelować o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę - podkreśla GDDKiA.

Działania organizatorów akcji wpisują się w ogólnoeuropejskie myślenie o bezpieczeństwie ruchu drogowego, a także obchody Dekady na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, ogłoszonej przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Mają także zachęcać inne miasta do zorganizowania podobnych miejsc u siebie.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Alfista 2011-11-17

Nie wpadli na to, by zrobić to w sobotę, lub w niedzielę? Tu Warszawa, ścisłe centrum miasta, tu godziny szczytu komunikacyjnego to 8-20, w południe nie jest luźniej!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.