mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wielkopolska trasa S11 gotowa

Wielkopolska trasa S11 gotowa

W latach 2006 - 2009 przebudowana została jedna z największych wielkopolskich arterii – droga krajowa nr 11. Trasa łączy Pomorze ze Śląskiem. Roboty były podzielone na trzy etapy. Ich łączna wartość wyniosła ponad 331 mln zł brutto.

Wielkopolska trasa S11 gotowa

Ostatnio spółka budowlana Skanska, w konsorcjum z Colas Polska, oddała do użytku drogę krajową nr 11, odcinek od węzła autostradowego Krzesiny do Kórnika. Wąska i zniszczona jednojezdniowa trasa została przebudowana do standardu drogi ekspresowej. Ponad 14 - kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 11 zyskał dwie jezdnie, każda o szerokości 10 m z dwoma pasami ruchu po 3,5 m szerokości, opaskami i wzmocnionym poboczem o szerokości 2,5 m. W ciągu drogi wybudowano 11 obiektów mostowych oraz wyremontowano wiadukt nad torami w Gądkach.

Docelowo projektowana droga ekspresowa S- 11 ma łączyć Kołobrzeg z Pyrzowicami koło Katowic. Oznacza to, że droga ta o długości 600 km przebiegać będzie aż przez 4 województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie, śląskie. Najprawdopodobniej w przeważającej mierze jej przebieg będzie się pokrywać z obecną drogą krajową nr 11, gdzie na niektórych odcinkach przejeżdża nawet ponad 25 tys. aut w ciągu doby.

 


Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~Anatol Bęc 2009-07-16

Droga Krajowa nr 11. Odcinek pólnocny - przez woj. Zachodniopomorskie. Obraz nędzy i rozpaczy. Jadąc na północ zaczyna się około wsi Turowo przed Szczecinkiem. Potem 8 km gehenny przez pseudoobwodnicę w Szczecinku w tym idiotyczne rondo tuż przy wjeździe do miasta. W Bobolicach światła. Potrzebne jak maszyniście kompas. Nikt nie chce ich zmienic na włączane przyciskiem. W mieście ograniczenie do 40! (Po drodze co najmniej 2 foto-radary). Oznakowanie poziome - to tylko wyznaczenie osi jezdni. Brak pasów awaryjnych. Nie ma nawet pasa oznaczenia skrajni. "Kocie oczka" na osi jezdni to wynalazek na odcinku 75 km Szczecinek-Koszalin NIEZNAZNY! W sezonie letnim jak Poznań jedzie do Mielna - przed Szczecinkiem, przed Bobolicami - korki nawet na 3 km. Droga krajowa nr 11 = Droga klasy Białoruskiej u tow. Łukaszenki.

~UŻYTKOWNIK 2009-06-12

DLACZEGO TAK WSZYSCY SIĘ DENERWÓJĄ PRZECIEŻ PREMIER OBIECAŁ CUD I JEST CUD NIE MOŻNOŚCI A W CZESNIEJ PREZYDENT OBIECAŁ DAC PO 100-MIL I DAŁO CHŁOPISKO I KAŻDY KUPIŁ SOBIE AUTKO I TERAZ SIĘ DENERWÓJE ŻA MUSI STAC W NIE ZATŁOCZONYCH ULICACH I IEŻDZIC PO DOBRYCH DROGACH A MOŻE PANOWIE ODPOWIEDZIALNI POSTALI BY TROCHĘ W TYCH LUŻNYCH ULICZKACH ZWANYCH AUTOSTRADAMI TO MOŻE BY SZYBKO PODPISYWALI REALIZACJE BUDÓW WCZESNIEJ JUŻ USTALONYCH ALE CÓŻ TRZEBA JAKOŚ PODKREŚLIC SWĄ OSOBOWOŚC I WIZERUNEK NA CHWILOWYM STANOWISKU JAKO " PIERDZISTOŁEK "

~KK 2009-06-11

Ekstra, w takim tempie cała droga powstanie już za 120 lat :), spoko, poczekamy...

~Remek 2009-06-09

Pomijając uwagi przedmówców pytam: czy redakcja naprawdę musiała ilustrować tę informację tym samym, sto razy pokazywanym zdjęciem, które pasuje jak przysłiowiowy "wół do karety"? Nie ma żadnych fotek z tej olśniewającej inwestycji?

~Żuraw 2009-06-09

No jak to Kto pisał - Skanska - główny wykonawca. Sam sobie kadzi tylko moje pytanie, czy te 14 km trzeba było robić AŻ TRZY lata i ile usterek wyjdzie , powiedzmy,po roku. Mam nadzieję, że Panowie ze Skanskiej również o tym napiszą

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.