mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wielu chętnych na budowę S5 w kujawsko-pomorskim

Wielu chętnych na budowę S5 w kujawsko-pomorskim

Bydgoski oddział GDDKiA rozpoczął postępowanie przetargowe na budowę odcinka drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim. Swoje wstępne zainteresowanie budową tej drogi złożyło wielu wykonawców.

Wielu chętnych na budowę S5 w kujawsko-pomorskim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zebrała już wnioski w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego na budowę 71-kilometrowego drogi ekspresowej S5 na odcinku Nowe Marzy - Bydgoszcz - granica województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Nowo budowana droga została podzielona na trzy odcinki. Na pierwszy z nich, z Nowych Marz do Dworzyska wraz z węzłem o długości 23,3 km, zgłosiło się 22 wykonawców. Na pozostałe dwa - z Dworzyska do węzła Aleksandrowo o długości 22,4 km i z Jaroszewa do granic województwa - zgłosiło się dwudziestu chętnych. Wśród zainteresowanych są m.in.: firmy z Polski, Hiszpanii, Czech i Włoch.

GDDKiA niebawem przystąpi do drugiego etapu przetargu. Wykonawcy, którzy pozytywnie przejdą weryfikację wniosków, zostaną zaproszeni do drugiego składania ofert.Postępowanie w trybie przetargu ograniczonego oznacza, że na obecnym etapie złożone zostały wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~lepszy 2014-11-26

widocznie Grudziądz ma lepsze plecy w GDDKiA niż Toruń

Jotgie 2014-11-25

Prawdę mówiąc nie do końca przebieg tej trasy mi się podoba.nwedług mnie korzystniejszym przebiegiem było by okrążenie Bydgoszczy ze strony wschodniej i skierowanie do Turzyna na wprost DK 15. Wówczas Bydgoszcz by zyskała dobre połączenie z Toruniem dalej na Olsztyn oraz A1 na Gdańsk. A i można by podłączyć przebieg do tego odcinka DK10 jako S10.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.