mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wielu chętnych na budowę S5 w kujawsko-pomorskim

Wielu chętnych na budowę S5 w kujawsko-pomorskim

Bydgoski oddział GDDKiA rozpoczął postępowanie przetargowe na budowę odcinka drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim. Swoje wstępne zainteresowanie budową tej drogi złożyło wielu wykonawców.

Wielu chętnych na budowę S5 w kujawsko-pomorskim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zebrała już wnioski w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego na budowę 71-kilometrowego drogi ekspresowej S5 na odcinku Nowe Marzy - Bydgoszcz - granica województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Nowo budowana droga została podzielona na trzy odcinki. Na pierwszy z nich, z Nowych Marz do Dworzyska wraz z węzłem o długości 23,3 km, zgłosiło się 22 wykonawców. Na pozostałe dwa - z Dworzyska do węzła Aleksandrowo o długości 22,4 km i z Jaroszewa do granic województwa - zgłosiło się dwudziestu chętnych. Wśród zainteresowanych są m.in.: firmy z Polski, Hiszpanii, Czech i Włoch.

GDDKiA niebawem przystąpi do drugiego etapu przetargu. Wykonawcy, którzy pozytywnie przejdą weryfikację wniosków, zostaną zaproszeni do drugiego składania ofert.Postępowanie w trybie przetargu ograniczonego oznacza, że na obecnym etapie złożone zostały wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~lepszy 2014-11-26

widocznie Grudziądz ma lepsze plecy w GDDKiA niż Toruń

Jotgie 2014-11-25

Prawdę mówiąc nie do końca przebieg tej trasy mi się podoba.nwedług mnie korzystniejszym przebiegiem było by okrążenie Bydgoszczy ze strony wschodniej i skierowanie do Turzyna na wprost DK 15. Wówczas Bydgoszcz by zyskała dobre połączenie z Toruniem dalej na Olsztyn oraz A1 na Gdańsk. A i można by podłączyć przebieg do tego odcinka DK10 jako S10.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.