mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wielu chętnych na budowę tunelu na Zakopiance

Wielu chętnych na budowę tunelu na Zakopiance

20 firm i konsorcjów zgłosiło chęć budowy prawie 2-kilometrowego tunelu pod Małym Luboniem w ciągu drogi ekspresowej S7 na odcinku pomiędzy Naprawą i Skomielną Białą.

Wielu chętnych na budowę tunelu na Zakopiance
Z wnioskami na budowę drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka Zdrój na odcinku Naprawa – Skomielna Biała wystąpiło 20 chętnych, głównie konsorcja dwóch i więcej firm. Najwięcej firm jest z Włoch i Hiszpanii, ale także po raz pierwszy są Szwajcarzy czy firma z Korei Południowej. Są dwie firmy z Turcji i również dwie z Ukrainy. Tylko połowa z nich będzie zaproszona do składania ofert do II etapu przetargu ograniczonego, po weryfikacji dostarczonych dokumentów.

W ramach inwestycji powstać ma droga klasy S o długości ok. 3,0 km wraz z dwukomorowym tunelem o długości ok. 2,06 km, z awaryjnymi przejściami między komorami, dwoma portalami oraz pełną infrastrukturą i wyposażeniem technicznym. Ponadto do wykonania są m.in. wzmocnienia podłoża gruntowego dla uzyskania właściwych warunków posadowienia dróg, obiektów inżynierskich oraz zapewnienie stateczności nasypów i skarp, zabezpieczenia skarp głębokich wykopów oraz przebudowa i budowa dróg dojazdowych do obsługi terenu przyległego.Najkrótszy możliwy termin realizacji uwzględniony do oceny ofert to 54 miesiące od daty zawarcia umowy, a najdłuższy 60 miesięcy od daty zawarcia umowy, przy czym do czasu realizacji robót wlicza się okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku otworzono oferty na dwa odcinki drogi S7 Lubień - Rabka Zdrój.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza
Mercedes-Benz Vans szykuje ważną premierę. Już niebawem poznamy kolejną generację Sprintera, ale zanim to nastąpi, producent zaprezentował pierwsze zdjęcia kabiny i zapowiedział nowe rozwiązania transportowe.