mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wielu chętnych na budowę węzła Tczewska

Wielu chętnych na budowę węzła Tczewska

W tym roku rozpocznie się budowa węzła Tczewska w miejscu obecnego przecięcia autostrady przez ulicę Tczewską w Szczcecinie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła już oferty, które wpłynęły w przetargu. Złożono 12 ofert i wszystkie oscylowały wokół 16 milionów złotych co stanowi 50% kwoty jaką GDDKiA przeznaczyła na realizację tego zadania.

Wielu chętnych na budowę węzła Tczewska
Najniższa cenę zaoferowała firma Eurovia Polska. Na wybudowanie nowego węzła Tczewska w miejscu obecnego przecięcia autostrady A6 przez ulicę Tczewską w Szczecinie wykonawca będzie miał 12 miesięcy. Inwestycja ta nie tylko poprawi skomunikowanie wschodnich dzielnic Szczecina ale poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego. Po wybudowaniu węzła i dróg dojazdowych wyeliminowane zostanie kolizyjne skrzyżowanie drogi S3 z ulicą Goleniowską, na którym w przeszłości często dochodziło do wypadków.

- Obecnie wszystkie złożone oferty będą przez zamawiającego sprawdzane. Po sprawdzeniu poprawności złożonych dokumentów zostanie dokonany wybór wykonawcy. Podpisanie umowy na budowę węzła, o ile nie będzie żadnych odwołań spodziewane jest na przełomie czerwca/lipca tego roku - informuje GDDKiA.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe wezel

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Ruszył remont na węźle Murckowska

Ruszył remont na węźle Murckowska

Polskie drogi 2015-10-16

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-17

Wszysko fajnie, ale ja krzyczę i pytam się od paru lat, jak długo jeszcze GDDKiA i ministerstwo transportu będzie się kompromitować remontując po kawałeczku odcinek A6 ???!!!??? Ostatnio wyremontowano 2,5 km zostawiając przy węźle Kijewo na kilkuset metrach stare, poniemieckie betonowe "schody". Dlaczego do diabła nie można za jednym zamachem wyremontować całego "ogromnego" 9-cio kilometrowego odcinka od Kijewa do Rzęśnicy, oczywiście razem z węzłami ???!!!???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce
Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce
Polski oddział Toyoty ma powody do dumy. Sprzedaż hybryd w "nad Wisłą" przekroczyła magiczną barierę 20 tys. aut.