mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wiosenne nadrabianie zaległości w Tychach

Wiosenne nadrabianie zaległości w Tychach

Niebawem na tyskim odcinku DK-1 i DK-86 rozpocznie się wiosenne nadrabianie zaległości. Na ostatniej radzie budowy generalny wykonawca inwestycji - firma Polimex Mostostal S.A. przedstawił szczegółowy harmonogram prac na najbliższe miesiące. Wynika z niego, że wraz z wiosenną aurą na plac budowy wrócą ekipy drogowe oraz maszyny wykładające asfalt.

Wiosenne nadrabianie zaległości w Tychach

W nowym sezonie pierwsze roboty bitumiczne zaplanowano na odcinku od granicy lasu do węzła z S1. Pod koniec zeszłego roku wyłożono tu pierwszą z trzech warstw asfaltu, czyli podbudowę zasadnicza, a także rozpoczęto układanie warstwy wiążącej. Po zimowej przerwie te prace będą kontynuowane. Ponadto nowy asfalt wyłożony zostanie na łącznicach miedzy ul. Przemysłową, a al. Piłsudskiego. W dalszej kolejności roboty przesuną się do wysokości ul. Sikorskiego. Spośród wszystkich prac prowadzonych na modernizowanej "jedynce" najmniejsze zaawansowanie obserwujemy na odcinku pomiędzy węzłem Wartogłowiec, a ul. Edukacji. Wraz z rozpoczęciem sezonu budowlanego także tutaj roboty zostaną wznowione. Na ich finał trzeba będzie poczekać do maja, bowiem przed wyłożeniem asfaltu musi zakończyć się budowa niższych warstw konstrukcyjnych nawierzchni.

Wykonawca zapewnia, że ekipy remontowe oraz sprzęt są gotowe do prac, a ich rozpoczęcie zależy tylko od pogody. Na wiosnę zaplanowano jeszcze przebudowę kanalizacji pomiędzy węzłem z S1, a węzłem Wartogłowiec. Dotychczas ten dwukilometrowy odcinek nie był objęty robotami.


Tematy w artykule: slaskie drogi miejskie Tychy

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.