mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wiosenne nadrabianie zaległości w Tychach

Wiosenne nadrabianie zaległości w Tychach

Niebawem na tyskim odcinku DK-1 i DK-86 rozpocznie się wiosenne nadrabianie zaległości. Na ostatniej radzie budowy generalny wykonawca inwestycji - firma Polimex Mostostal S.A. przedstawił szczegółowy harmonogram prac na najbliższe miesiące. Wynika z niego, że wraz z wiosenną aurą na plac budowy wrócą ekipy drogowe oraz maszyny wykładające asfalt.

Wiosenne nadrabianie zaległości w Tychach

W nowym sezonie pierwsze roboty bitumiczne zaplanowano na odcinku od granicy lasu do węzła z S1. Pod koniec zeszłego roku wyłożono tu pierwszą z trzech warstw asfaltu, czyli podbudowę zasadnicza, a także rozpoczęto układanie warstwy wiążącej. Po zimowej przerwie te prace będą kontynuowane. Ponadto nowy asfalt wyłożony zostanie na łącznicach miedzy ul. Przemysłową, a al. Piłsudskiego. W dalszej kolejności roboty przesuną się do wysokości ul. Sikorskiego. Spośród wszystkich prac prowadzonych na modernizowanej "jedynce" najmniejsze zaawansowanie obserwujemy na odcinku pomiędzy węzłem Wartogłowiec, a ul. Edukacji. Wraz z rozpoczęciem sezonu budowlanego także tutaj roboty zostaną wznowione. Na ich finał trzeba będzie poczekać do maja, bowiem przed wyłożeniem asfaltu musi zakończyć się budowa niższych warstw konstrukcyjnych nawierzchni.

Wykonawca zapewnia, że ekipy remontowe oraz sprzęt są gotowe do prac, a ich rozpoczęcie zależy tylko od pogody. Na wiosnę zaplanowano jeszcze przebudowę kanalizacji pomiędzy węzłem z S1, a węzłem Wartogłowiec. Dotychczas ten dwukilometrowy odcinek nie był objęty robotami.


Tematy w artykule: slaskie drogi miejskie Tychy

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.